Zayıflatan Besinler

Yazar: sanalzade Tarih: 23 Haziran 2013

Kilo vermek için aç kalmanıza gerek yok. Zayıflatan besinler ile kilo derdinizden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Kışın kalın kıyafetlerin altına gizlenen fazla kilolar yaz döneminde daha ince kıyafetler nedeniyle ön plana çıkar. Bu dönemde hem kadınlar, hem de erkekler kısa sürede fazla kilolarından kurtulmanın yollarını aramaya başlar. Zayıflama yöntemleri iyi bilindiğinde fazla kilolar rahatlıkla eritilebilir.

Zayıflatan besinler arasında yer alan yoğurt bu derde deva niteliğinde…

Kalori miktarı son derece düşük olan yoğurtla hem kilo verebilir, hem de cilde olan olumlu etkilerinden yararlanabilirsiniz.

Güzelliğinizi Koruyan Besinler

Zayıflatan Yiyecekler

Meyveleri sofralarınızdan eksik etmeyin…

Meyveler de zayıflatan besinler arasında yer almakta. Bu dönemde, meyve ağırlıklı beslenebilirsiniz. Ancak, meyveleri akşam yerine sabah yemenizde fayda var. Çünkü akşam yediğiniz meyve de size kilo olarak geri dönebilir.

Meyve dışında sebzeye de yönelmelisiniz. Ancak kızartmadan kaçınmalısınız. Şaşıracaksınız belki ama yumurta da zayıflatan besinler arasında… Haşlanmış yumurtayı kahvaltınıza dahil etmeniz, sizin bel yağlarınızdan kurtulmanıza yardım edecektir.

Tavuk, hindi ve balığı da tercih edebilirsiniz.

Ancak bu gıdaların yağsız olanlarını yemelisiniz. Kızartması yerine, haşlaması ya da ızgarasını yapmalısınız. Elbette, zayıflamanın olmazsa olması bol bol su içmekten geçer. Su sadece zayıflamak istendiğinde değil, her zaman içilmeli; çünkü su cilt güzelliği ve sağlık için hayati öneme sahiptir.

Bu dönemde pirinç yerine bulgur da yiyebilirsiniz. Bulgur diyet listelerinin vazgeçilmezidir. Ayrıca şeker hastaları için de pirinç yerine önerilmektedir.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar