Zayıflar için giyim kombin önerileri

Yazar: sanalzade Tarih: 3 Aralık 2013

Zayıflar kadınlar nasıl giyinmeli? hangi kıyafetleri tercih etmeli? ipuçları ile kombin önerileri sayfamızda sizlerle…

Zayıf olana her şey yakışır diye bir tabir vardır bilirsiniz, zayıfsan giyimde kuşamda hep avantajlısın! aslında hiçte düşünüldüğü gibi değildir…

Kıyafet seçimlerinde kilolu hanımlar ne kadar zorlanıyorsa zayıf hanımlarda bir o kadar zorlanır. Zira, boy uzunsa bu problem daha da artar. Kim kıyafet giyip içinde kaybolmak ister ki? Kilolu olmak kadar çok zayıf olmak da aynı derecede sinir bozucu bir durumdur bundan emin olun.

Şimdi lafı uzatmadan gelelim zayıflar nasıl giyinmelidir sorusuna. Sizlere bu konuda bir kaç önerimiz var. Dikkat edeceğiniz küçük detaylarla bu durumu aşıp şık kombinler yapabilirsiniz.

Zayıflar için giyim önerileri

Enine çizgileri olan parçalar zayıf hanımlar mutlaka tercih etmesi gereken parçalar arasında yer alıyor. Bu tarz kıyafetler göz yanılması ile kişiyi olduğundan daha fazla kilolu göstereceği için zayıflar için büyük avantajdır. Dikine çizgili kıyafetlerden mümkün olduğunca uzak durup enine çizleri tercih etmeye özen gösterin.

Enine çizgileri tercih edin

zayıflar nasıl giyinmeli

Fırfırlı, volanlı ve pileli kıyafetler giyin
Pileli etekler zayıflar için avantajdır zira sizi daha dolgun gösterir. Mümkün olduğunca fırfırlı parçalar tercih edin. Fırfırlı bluzlar ve gömlekler ideal parçalardır.

Koyu renkli kıyafetleri tercih etmeyin
Açık renkler, özellikle pastel tonlar kişiyi daha dolgun gösterir. Bu sebepten zayıf hanımların koyu renkler yerine bu tonlara ağırlık vermesi daha uygun olacaktır. Eğer isterseniz parlak tonları da kullanabilirsiniz.

zayıflar nasıl giyinmeli

Katmanlı giyinin
Katmanlı parçalar zayıflar için büyük avantajdır. Zira, kış aylarında bu durum artı bir bonustur çünkü ceketlerden, yelek ve süveterlere, hırka ve gömleklerin zamanıdır. Bu parçaları gönlünüzce giyebilirsiniz. Sonbaharda ise örneğin dar bir bluz giydiğinizi varsayalım üstüne hemen bir yelek giyin. Veya tişörtünüzün üzerine kot gömlek giyin. Yazın da ince gömlekler, askılı bluzlar yanı sıra ince hırkalar şık görünmenizi sağlayacaktır.

Peplum parçalar giyin
Peplum son yılların en trend parçaları arasında yer alıyor. Zayıfsanız eğer mutlaka denemelisiniz. Peplum elbiseler, etek ve bluzlar her zaman hacimli bir görüntü verir. Belinize oturduktan sonra genişmesiyle tipik bir kum saati görünümü kazanabilirsiniz.

Bol ve çok dar parçalardan uzak durun
Bol giyerseniz eğer kıyafetin içinde yüzüyor gibi görünürsünüz, aynı şekilde dar giydiğinizde aşırı zayıf görünürsünüz. Bunların yerine daha çok kumaş ağırlıklı, hacimli duran parçaları tercih etmeniz faydanıza.

zayıflar nasıl giyinmeli

Yüksek topuklu ayakkabılar giymeyin
Uzun topuklu ayakkabılar giydiğinizde zayıflığınızın altını çizdiğinizi unutmayın. Bu sebepten orta ve kısa topuklar sizin daha uygun olacaktır. Babetlerde idealdir.

Yuvarlak yakalı parçalar edinin
V yakalı parçalar kadınları uzun ve ince gösterir bu sebepten yuvarlak ve kare şeklindeki yakalar sizin için daha uygun olacaktır.

Bol bol aksesuar kullanın
Şapka takmak, büyük çantalar (özellikle boyunuz çok uzunsa), çok aşırı büyük olmayan kolye, küpe ve bilezikler, orta kalınlıkta kemerler, şal ve eşarpları dilediğinizce kullanabilirsiniz.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar