Yüzü Canlı Tutmak İçin Öneriler

Yazar: sanalzade Tarih: 22 Kasım 2013

Yüzün daha canlı ve güzel görünmesi için yapılması gerekenleri tekrardan gözden geçirmeye ne dersiniz? Yüzü canlı tutmak için neler yapılabilir? nelere dikkat edilmeli? işte detaylar…

Sağlıklı bir cilt hiç şüphesiz canlı ve güzeldir. Hep çoğumuz buna kavuşmanın zor olduğu düşünebilir ancak yüzü canlı tutmak, sağlıklı ve güzel göstermek sanıldığı kadar zor değil. Yapılabilecek pek çok basit yöntem var. Üstelik son derecede ekonomik, ekstra bir bütçe gerektirmeyecek türde.

Aslında bunları çok iyi biliyoruz ama pratikte neler yapabiliriz tekrardan bir hafıza tazeleyip, unuttuklarımızı hatırlamak iyi olacaktır.

yüz bakımı

Yüzü canlı tutmanın ilk kurallarından biri, sağlıklı ve dengeli beslenmektir. Bolca sebze, meyve tüketmek, yağsız süt ürünleri, yağsız et ile beslenmek uzmanların her daim öneri arasında.

Yanı sıra, vitaminler yüzü canlı tutmaya en yardımcı faktörler arasındadır. Günlük beslenme düzenini yeniden göz geçirip A,C ve E gibi vitaminli gıdaları tüketmeye özen göstermek önemli.

Cildi genç ve canlı tutan diğer bir önemli etken ise, yeterli miktarda sıvı alımına dikkat etmektir. Bol, su, doğal meyve suları kısaca sağlıklı içecekler canlı yüz için olmazsa olmazlar arasındadır.

Maruz kalınan kirli hava, cildin aşırı yağlanması ve benzeri etkenlerde cildi canlı görünümünü bozan durumlar arasındadır. Dolayısı ile cildin gözenekleri tıkanır ve ciltte tahribat başlar. Önlemek için en basit yöntem, cildi düzenli olarak temizlemekten geçer. Buda bir düzen gerektirir, tembellikten kaçınmak şart.

Cildi zaman zaman ölü hücrelerden arındırmakta önemlidir. Bunun için ideal yöntemlerden biri peeling işlemidir. Araştırın ve hafifçe cildinize zarar vermeden bu işlemi yapmaya çalışın.

Düzenli olarak günlük egzersizler yapın, bu hem kan dolaşımınızı hızlandırır hemde terleme ile zararlı toksinlerin vücuttan dışarı atılmasını sağlar. Yeterince terlediğinizden emin olana kadar egzersiz yapın.

Son olarak da biraz sabır, yüzü canlı tutmak için düzenli en önemlisi sabırlı olmalısınız. Umarım her şey gönlünüzce olur.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar