Yüzerek Zayıflama

Yazar: sanalzade Tarih: 22 Aralık 2012

Yüzme, tüm sporlar gibi, sağlığa ve estetik görünüme büyük katkıları olan bir aktivitedir. Yüzme sırasında, kişinin bedenindeki tüm kaslar çalışır. Düzenli yüzen kişinin, vücut esnekliği son derece artar ve yüzme, kişinin akciğerlerine de büyük katkı sağlar.

Yüzerek Zayıflayın

Yüzme sporunu yapan kişilerin, sindirim sistemi kısa sürede düzene girer ve vücutlarında fitleşme olur.
Sağlıkta olduğu kadar, fiziksel görüntüde de olumlu gelişmeler olur. Yüzerken ve sonrasında, karada yapılan sporlardan çok daha az yorgunluk hissedilir.

yüzerek zayıflama

yüzerek zayıflama

Suyun kaldırma kuvveti, bedenimizi zorlamadan kalori yakmamızı sağlar. Ayrıca karada spor yaparken yakılandan, en az 1,5 kat daha fazla kalori yakıldığı tespit edilmiştir. Dikkat etmemiz gereken bir nokta da, yemek yedikten hemen sonra yüzmenin zararlı olduğudur. Yemek yedikten en az 1 saat sonra yüzmeye başlamak en doğrusudur.

Yüzerek zayıflamak isteniliyorsa, her spor gibi yüzme de düzenli olarak yapılmalıdır. Yüzerken ne kadar hızlı yüzüldüğünün çok önemi yoktur. Önemli olan yüzdüğünüz mesafenin ne kadar olduğudur. Önce daha kısa mesafeleri yüzerek başlayabilir, daha sonra kademeli olarak mesafeleri yükseltebilirsiniz. Tek başına yüzmenin zayıflama sağlamayacağı da bilinmelidir. Beslenmeye dikkat etmek gerekir.

Yağlı ve tatlı yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Gün içerisinde alınan ve yakılan kalori miktarının dengesi iyi ayarlanmalıdır.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar