Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir?

Yazar: sanalzade Tarih: 5 Mayıs 2013

Güneş gözlüğü satın alırken nelere dikkat ediyorsunuz? Taktığınızda yakışıp yakışmadığı konusunda bir türlü karar veremiyorsanız yüz şekline göre güneş gözlüğü nasıl seçilir? detaylara hemen aşağıdan göz atın. Yaz mevsiminin favori aksesuarı güneş gözüklerinde trendler ve seçiminizi kolaylaştıracak ipuçları yazımızın devamında…

Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi

Yılın son moda güneş gözlüğü modellerine daha önceki 2013 Gözlük Modası, Güneş Gözlükleri yazımızdan inceleyebilirsiniz. Bu yıl daha çok yuvarlak ve camları aynalı olan güneş gözlükleri oldukça ön planda. Şimdi yüze göre güneş gözlüğü seçimi konusunu detaylandıralım…

2013 Güneş Gözlükleri

Yüz şekline göre güneş gözlüğü seçimi

Geniş alın yapısı, geniş kare çene ve belirgin yüz kemikleri olan kare yüz şekline sahip olanlara tavsiye edilen güneş gözlüğü oval ve yuvarlak çerçevelerdir. Yüz yapısı orantılı, ince çeneye sahip, belirgin elmacık kemikleri olan oval yüz şekli olanlar epeyce şanslı çünkü hemen her modelde güneş gözlüğünü rahatlıkla kullanabilirler. Aşırı geniş çerçeveli modeller haricinde tüm çeşitler oval yüzlelere yakışır.

Çıkık bir alın, sivrimsi çene ve uzun yüz kemikleri olan kısaca uzun yüz şekline sahip olanlar için geniş çerçeveli güneş gözlükler en ideal seçimdir. Göz çevrenizi hesaba katın ve daha geniş ve uzun modellere yönelin. Dikkat etmeniz gereken tek husus küçük, dar ve yuvarlak çerçevelerden uzak durmak.

Genel hatları ile çenesi küçük, yanak kısmı dolgun ve orantılı yüz kemiklerine sahip olan yuvarlak yüzlülere köşeli güneş gözlükleri yakışan modeller arasındadır. Üstten çerçeveli modelleri rahatlıkla seçebilirler. Küçük ve alta doğru geniş güneş gözlüklerini seçmeleri tavsiye edilmez.

Geniş bir alın, yüksek elmacık kemikleri ve uzun çeneye sahip kalp yüz şekli olanlara küçük, yuvarlak çerçeveli güneş gözlükleri en çok yakışan modeller arasındadır. Çenesi dar yada alnı geçiş olan üçgen yüz şekline sahip olanlara kalın çerçeveli güneş gözlükleri tavsiyeler arasındadır.

Güneş gözlüğü seçerken yüzünüze tam olarak oturduğundan emin olun. Aşırı sıkı ada tam aksine gevşek modeller uygun olmayacaktır.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar