Yazlık Uzun Etek Modelleri 2013

Yazar: sanalzade Tarih: 21 Şubat 2013

İlkbahar yaz aylarında tercih edilebilecek uzun etek modelleri, en şık uzun etek kombinleri foto galerimizde. Uzun etekler nasıl giyilir, hangi parçalarla uyumlu tarzlar oluşturabilir, tavsiye ipuçları ile yazımızın devamında.

Uzun Etek Modelleri ve Kombinleri

Uzun etek modasına ayak uydurmak, daha şık ve alımlı bir duruş için, öncelikle etek boyunu belirleyip, eteğin vücut yapınıza uygun olup olmadığı belirlemeniz gerekiyor. Ardından kıyafetlerinizle bütün oluşturacak şekilde renk uyumu ve ayakkabı seçimini doğru yapılması gerekiyor.

Örneğin; Kısa boylu hanımların yere kadar uzanan etekler yerine diz altına kadar uzanan etekleri tercih etmesi ideal olacaktır. Kilolu hanımlar ise etek uzunluğunu dizin 10 yada 15 cm altında tutmaları daha iyi olacaktır.

2013 Uzun Etek Modası - Foto Galeri

2013 Uzun Etek Modası – Foto Galeri

Ayakkabı seçimlerinde uzun eteklerin altına topuklu ayakkabıları seçmeniz sizi şık gösterecektir. Daha önce bu konuda bir yazı hazırlamıştık. Uzun eteklerle uyumlu ayakkabı yazımıza alt bağlantıyı tıklayıp okuyabilirsiniz.

Uzun Etek Altına Ayakkabı Seçimi

Uzun etek kombinlerinde ise örneğin; eteğiniz ile uyumlu tonlarda şık bir bluz seçip, aksesuar olarak da sezonun trendi bel kemerlerini kullanabilirsiniz. Etek ile bluzun birleştiği kısımda bel kemeri kullanmanız sizi şık ve zarif gösterebilir.

Aynı şekilde uyumlu gömleklerle de şık kombinler yapabilirsiniz. Sıcak yaz günlerinde kısa kol penyeler, tişörtler, sade beyaz bir atletler kullanılabilir. Çantalarda ise sezonun trendi clutch çantalar, omza asılan postacı çantaları tercih edilebilir.

Şimdi buyurun hep birlikte derlediğimiz uzun etek modelleri ve kombinlerine daha yakından göz atalım…

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar