Yazın Formda Kalmanın Yolları

Yazar: sanalzade Tarih: 18 Haziran 2013

Formunuzu korumak için dikkat edilmesi gerekenlere mutlaka göz atın.

Yazın formda kalmanın yolları püf noktaları ile yazımızın devamında…

Yaz diyetlerinden sonra bu diyetin kalıcılığını sağlamak oldukça zor bir süreçtir. Çabuk verilen kilolar çabuk alınabilmektedir. Bu durum da bir telaş yaşatmaktadır. Fakat bu telaş yerine formda kalmanın bazı püf noktalarını bilmek de yeterli olabilmektedir.

Az ama sık beslenme

En önemli püf noktalardan biri, az ama sık beslenmektir. Böylece şeker ve metabolizma dengesi daha iyi kurulmaktadır. Ayrıca düşük kalorili besinler tüketilmelidir. Yağ tüketimi oldukça minimum düzeye indirilmelidir. Böylece vücut metabolizmasının düzeni tekrar bozulmamaktadır.

diyet sonrası formda kalmak

Pişirme Yöntemleri

Diyet alışkanlıklarına az da olsa devam edilmesi, formda kalmanın kolay yollarından biridir. Bunun yanında besinlerin pişirilme yolları da önemli bir rol oynamaktadır. Besinlerin kızartılması yerine haşlanması, fırınlanması ya da ızgara pişirilmesi tercih edilmelidir.

Kilo kontrolü

Formda kalmak sürekli olarak kilo kontrolü de yapmayı gerektirmektedir. Böylece alınan kilo erken önlenmekte ve daha kolay denge sağlanmaktadır. Bol su içmeye devam edilmeli ve vücuttaki su oranının dengesi sağlanmalıdır.

Yaşınıza ve boyunuza göre kaç kiloda olmanız gerektiğini hesaplamak için tıklayın..

Düzenli spora devam etmek ve hafif egzersizler yapmak, formda kalmakta oldukça etkili olmaktadır. Egzersiz düzenli yapıldığı sürece, vücuttaki kiloların stabil kalmasını sağlamaktadır.

Ara öğünlerde meyve ve salata tüketin.

Ara öğünler kalori için oldukça önemli öğünlerdir. Bu öğünlerde daha çok meyve ve salata tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Böylece şeker ve protein ihtiyacı da karşılanmaktadır. Özellikle yaz ayında ara öğünlerde içilen soğuk içeceklerin kalorilerine dikkat edilmelidir.

Doğal içecekler tercih edilmeli ve alkolden uzak durulmalıdır.

Etiketler
Yorumlar

1 Yorum Yapılmış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar