Yaza Uygun Cilt Bakım Maskeleri

Yazar: sanalzade Tarih: 29 Haziran 2013

Yaz aylarında cilt bakımı daha da zorlaşan bir durum olmaktadır. Sıcak havalarda bakteri oluşumu artmakta, bu durum da beraberin akne ve sivilcelerin oluşumunu getirmektedir. Bu yüzden yaz aylarında öncelikle cilt temizliğine önem verilmelidir. Sık çalışan ter bezlerinin etkileri her gün giderilmeli ve cilt ferahlatılmalıdır.

Yaz Ayları için Cilt Bakım Maskeleri

Cildin yağ oranına uygunsuz yapılan maskeler en çok zarar veren durumlardan biridir. Bu yüzden öncelikle cildin yağ değeri ölçülmeli daha sonra maske uygulanmalıdır.

cilt bakımı

Kuru ciltler için badem ezilerek cilde uygulanabilir. Ya da kısa yoldan badem yağı cilt temizlendikten sonra kullanılabilir. Bun yanında kuru ciltler için pamuk yardımıyla sütle peeling yapılabilir ve ardından ılık bir suyla cilt yıkanır. Süt ciltteki nem ihtiyacını karşılarken cildi yumuşatır ve canlı bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır.

Yağlı ciltler için de en iyi çözüm papatya kürüdür. Papatya ciltteki yağ oranını azaltmakta ve cildin normal yağ oranına kavuşmasını sağlamaktadır. Papatyalar suda kaynatılarak rengi çıkartılmakta ve yüze peeling yapılmaktadır. Bu yolla ciltteki yağları emen papatyalarla cilt daha canlı bir hale gelir.
Cilt bakımı için yaz aylarında sık temizliğin yanında uyku da oldukça önemlidir. Uyku cildi yenileyen en etkili şeylerden biridir ve cildi daima dinamik tutmaktadır.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar