Yaz Makyajı Nasıl Yapılır? Video

Yazar: sanalzade Tarih: 3 Temmuz 2013

Yaz ayları kadınların en çok zorluk çektikleri aylardır. Bu sıcak aylarda nemden dolayı makyaj yapılmaktan çekinilmektedir. Ter ve nemden dolayı makyajların akma ihtimalleri oldukça yüksek olmaktadır.

Yaz Makyajı

Bu yüzden yaz aylarında hafif makyajlar tercih edilmelidir. Bu aylarda kullanılan kozmetik ürünleri oldukça önemlidir. Isıya dayanıklı ve suya dayanıklı olmalarına dikkat ederek alınmaları tavsiye edilmektedir.

Sıcak havalar bakterilerin havasıdır. Sıcakta bakteriler daha çabuk yayılmakta ve cilde işlemektedir. Bu yüzden her makyajdan önce ve sonra yüze peeling yapmak uygun olacaktır. Gözenekleriniz sıcaktan açılacağı için her türlü bakteriye açık olacaktır. Bu durumda da siyah noktalarınız ve akneleriniz yoğunluk gösterebilir.

yaz makyajı örnekleri

Ayrıca zararlı fondötenler kullanılırsa bu durumda daha kötü bir cilt sorunu da ortaya çıkabilir. Bu yüzden alışkanlık haline gelen fondöten kullanımına yaz aylarında eğer çok ihtiyaç yoksa ara verilmelidir. Bunun yerine gözlere ve dudaklara hafif ve kalıcı makyajlar yapılması tercih edilmelidir.

Yaz için Günlük Makyaj Yapımı Video

Yaz aylarındaki makyajlarda canlı renkler kullanılması tercih edilmektedir. Pembe ya da şeftali renginde allıklar kullanılabilir. Göz altlarında kullanılan kapatıcılar daha hafif şekilde yapılmalıdır. Koyu renkte fondötenlerden uzak durulmalıdır. Daha doğrusu kişinin teniyle bütünleşen renkler tercih edilmelidir. Böylece fondöten maske görünümünde olmamaktadır. Eğer çok farklı tonlarda kullanılıyorsa boyun ve omuz bölgesine de yapılmalı ve bütünlük sağlanmalıdır. Dikkat çekici tonlarla yaz aylarında daha renkli bir görünüm yakalanabilir.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar