Yaz Detoksu ile Selülitlerden Kurtulun

Yazar: sanalzade Tarih: 4 Temmuz 2013

Selülitin birçok farklı oluşum sebepleri vardır. Aşırı yağlı besinler, aşırı tuz kullanımı bunlardan sadece ikisidir. Bu yüzden öncelikle beslenmeye dikkat edilmelidir.

Yaz Detoksu

Selülitler için birçok çözüm olsa da bu tedavi yöntemleriyle selülitler giderildikten sonra bunların tekrar oluşması asla engellenemez. Bu yüzden her daim oluşumuna karşı önlem almak gerekmektedir. Bunun için öncelikle beslenme alışkanlıkları değiştirilmeli ve yeniden düzenlenmelidir. Bu yolla selülitlerin oluşumu büyük oranda azaltılmaktadır.

Yaz Detoksu ile Selülitlerden Kurtulun!

Selülit tedavisinde sıkça kullanılan yollardan biri de detokstur…

Yaz Dekoksu

Detoks vücuttaki toksin maddelerin atılması anlamına gelmektedir. Yaz detoksunun ince ayrıntılarıyla selülitlerden tamamen kurtulmak mümkündür.

Düzenli uyku

İlk adımı düzenli uykudur. Uyku ciltteki bütün sorunların çözümüdür ve cilt sağlığını ilk etkileyen nedenlerden biridir. Gün içerisinde sıklıkla temiz hava almak ve yürüyüşe çıkmak yaz detoksunun olmazsa olmazıdır.

Bol bol su için

Bol su içmek selülitleri büyük oranda yok etmektedir. En az günde iki litre su içilmelidir ve bu su temiz bir su olmalıdır. Güneş ışını ile D vitamini almak da selülitler için oldukça önemlidir.

Düzenli Beslenin

Sağlıklı ve yeteri kadar beslenmek de diğer önemli noktalardan biridir. Özellikle yağlı ve tuzlu besinlerden kesinlikle uzak durulmalıdır. Bu yüzden sebze ve meyve ağırlıklı beslenilmesi tavsiye edilmektedir. Vücudun ihtiyacı olan protein alınmalıdır ve besin değerleri buna göre ayarlanmalıdır. Düzenli beslenmek her şeyin başıdır.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar