Yasaklı Sitelere Giriş Yöntemleri

Yazar: sanalzade Tarih: 3 Nisan 2012

Popüler olarak kullanılan çoğu web sitesi yasaklanabiliyor, yasaklı sitelere giriş  için hızlı çalışan yabancı dns ayarlarını kullanarak giriş yapılabiliyor. Yada yasaklı sitelere giriş sitesi şeklinde oluşturulan adreslere girmeniz gerekebiliyor.

Yasaklı sitelere DNS ayarı ile girmek

Ancak bazı sitelere dns ayarlarını değiştirerek bile girmek mümkün olmuyor. Bu adreslere giriş yapabilmek için proxy siteleri kullanılıyor.

Yasaklı sitelere giriş programı kullanmadan giriş yapmak için öncelikle dns ayarlarımızı değiştirmemiz gerekiyor.

Aşağıdaki yöntem ile herhangi bir aracı siteye ve programa gerek kalmadan Windows xp ve Windows 7 işletim sistemi kullanıcıları  dns ayarlarını değiştirerek yasaklı sitelere giriş yapabilir.

Windows 7 İşletim sistemi kullananlar için

Başlat > Denetim Masası > Ag ve İnternet > Ağ ve Paylaşım Merkezi ‘ni tıklayıp sol taraftaki Bağdaştırıcı ayarlarını değiştire tıklayın. Açılan pencerede kullanılan ağa sağ tuşa basıp özelliklere tıklıyoruz.

Açılan pencerede ”İnternet Protokol Sürümü 4” e tıklayıp aşağıdaki resimdeki gibi dns adreslerimizi ayarlayıp tamam deyip çıkıyoruz.

İsterseniz başka dns adresi de kullanabilirsiniz. Alternatif olarak dns adresleri 4.4.2.24.4.2.1  yada 8.8.8.8  - 8.8.4.4 dns numaralarını kullanabilirsiniz. Popüler olarak aşağıdaki resime ait numaralar kullanıyor.

Windows XP İşletim sistemi kullananlar için

Windows xp için başlat >> Denetim masası >> Ağ Bağlantıları >> Yerel Ağ Bağlantılarına sağ tuş yapıp özellikleri açın ve açılan pencerede ”İnternet İletişim Kurallarına” tıklayın. Açılan pencereyi yukarıdaki resimde olduğu gibi DNS numalarını girip tamam butonuna tıklayın.

Yukarıdaki dns yöntemi ile sitelere giriş yapmam mümkün, herhangi bir program kullanmanıza gerek kalmaz, dns değiştirdiğiniz halde yinede giremiyorsanız artık yapıcak bişey yok diğer yöntemleri tavsiye etmiyoruz.

Örneğin yasaklanmış bir sitede profiliniz üyeliğiniz olabilir, yasaklandığı içinde üyeliğinize ulaşmak ve sizde bağınızı kopartmak isteyebilirsiniz, yukarıdaki dns yöntemi ile yasaklı siteye girip üyeliğinizi silebilirsiniz. Bunun haricindede yasaklanmış sitelere giriş yapmak uygunsuz olacaktır…

Etiketler
Yorumlar

11 Yorum Yapılmış!

mehmet

May 13, 2012

yasaklı sitelere girmek için başka dns numarası varmı acaba admin

Cevapla

yine mehmet

May 13, 2012

yasaklı sitelere giriş

Cevapla

bende olmuıyor

May 13, 2012

bende olmuyor yaa dns de giriyorum ama bi yardımcı olurmuısunuz acaba

Cevapla

yardımcı

May 13, 2012

yaa izlesene yyukardaki videoyu yazıları okusana malmısın sen yazıyor işte yukarda yasaklı sitelere giriş diye töbe töbe yaaa

Cevapla

yasaklı sitelere girişş

Haz 02, 2012

dns değiştiriyorum ama hala yasaklı sitelere giremiyorum yani nasıl giricez bu yasaklı sitelere zaten hergün bi site yasaklıyolar nolcak bu durum böyle yavvv

Cevapla

sezer

Haz 19, 2012

Ben denedim girdim arkadaslar sağol admin paylaşım için

Cevapla

Eren

Haz 19, 2012

Ben hala bunları kullanıyorum bazı nadir siteler hariç hiç bir siteye girmemezlik yapmıyor. 208.67.222.222 208.67.220.220

Cevapla

dns

Haz 28, 2012

“Yasaklı sitelere giriş” bana pek etik gelmiyordu. Bir site yasaklanmışsa mutlaka sebebi vardır ve mutlaka haketmiştir diyip geçiyordum. Ama son günlerde popüler olarak kullanılan bazı sitelerin, örneğin telif hakkı olan bir adet klip yüzünden kapatılması beni bu düşüncemden malesef uzaklaştırdı.

Cevapla

dns yasaklı sitelere giriş

Haz 28, 2012

Yasaklanmış sitelere girmek için en ideal yol malesef dns kullanmak.

Cevapla

İlker

Haz 28, 2012

Bilgilendirme için teşekkürler birçok yasaklı siteye giremiyordum vermiş olduğunuz yöntemle girdim.Kolay bir kaç adımla yasaklı sitelere girmek mümkün

Cevapla

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar