Yasaklı Sitelere Giriş Programsız

Yazar: sanalzade Tarih: 25 Mayıs 2012

Yasaklı sitelere Giriş Yöntemleri

Yasaklı sitelere giriş için hızlı çalışan yabancı dns ayarlarını kullanabilirsiniz. Bazı sitelere dns ayarlarını değiştirerek bile girmek mümkün olmuyor. Bu adreslere giriş yapabilmek için proxy siteleri kullanılıyor.

Yasaklı sitelere giriş programı kullanmadan giriş yapmak için öncelikle dns ayarlarımızı değiştirmemiz gerekiyor. Aşağıdaki link’ i tıklayarak yasaklı sitelere giriş yönteminin anlatıldığı dns değiştirme videosunu izleyebilirsiniz.

Yasaklı sitelere girmek için daha önce videolu anlatımı olan yasaklı sitelere giriş yöntemleri yazısını görüntüleyerek videolu anlatımı izleyebilirsiniz.

YASAKLI SİTELERE GİRİŞ YÖNTEMLERİ DNS DEĞİŞTİRME VİDEOSU

Aşağıdaki yöntem ile herhangi bir aracı siteye ve programa gerek kalmadan Windows xp ve Windows 7 işletim sistemi kullanıcıları  dns ayarlarını değiştirerek yasaklı sitelere giriş yapabilir.

Windows 7 İşletim sistemi kullananlar için

Başlat > Denetim Masası > Ag ve İnternet > Ağ ve Paylaşım Merkezi ‘ni tıklayıp sol taraftaki Bağdaştırıcı ayarlarını değiştire tıklayın. Açılan pencerede kullanılan ağa sağ tuşa basıp özelliklere tıklıyoruz.

Açılan pencerede ”İnternet Protokol Sürümü 4” e tıklayıp aşağıdaki resimdeki gibi dns adreslerimizi ayarlayıp tamam deyip çıkıyoruz.

İsterseniz başka dns adresi de kullanabilirsiniz. Alternatif olarak dns adresleri 4.4.2.24.4.2.1  yada 8.8.8.8  - 8.8.4.4 dns numaralarını kullanabilirsiniz. Popüler olarak aşağıdaki resime ait numaralar kullanıyor.

Windows XP İşletim sistemi kullananlar için

Windows xp için başlat >> Denetim masası >> Ağ Bağlantıları >> Yerel Ağ Bağlantılarına sağ tuş yapıp özellikleri açın ve açılan pencerede ”İnternet İletişim Kurallarına” tıklayın. Açılan pencereyi yukarıdaki resimde olduğu gibi DNS numalarını girip tamam butonuna tıklayın.

Yukarıdaki dns yöntemi ile sitelere giriş yapmam mümkün, herhangi bir program kullanmanıza gerek kalmaz, dns değiştirdiğiniz halde yinede giremiyorsanız artık yapıcak bişey yok diğer yöntemleri tavsiye etmiyoruz.

Etiketler
Yorumlar

1 Yorum Yapılmış!

Gatmer Teknoloji

May 25, 2012

pratik bir yol : )

Cevapla

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar