Yağlı Saç Temizliği Ve Bakımı

Yazar: sanalzade Tarih: 2 Nisan 2013

İnsanların yaratılış özelliğine göre en zor saç tiplerinden biri muhakkak ki yağlı saçlardır. Bu saç tipine sahip olan tüm kişilerin en çok şikayet ettikleri bir saç türü olup, yapılması gerekenler ise tam aksine çok basit işlemlere dayalı tedavi yöntemleridir.

Yağlı Saçlara Çözüm Önerileri

Düzenli olarak yağlı saçları haftada sadece 2 veya 3 defa yıkanmalıdır. Genel olarak yağlı saç sahipleri bunu her gün yapmaktadırlar. Oysaki her gün yıkamakla bu işi çözüme ulaştıramaz, bu işlem sadece saçların rahatlamasını sağlar. Peki yağlı saçlar için ne gibi çözümler var? Yağlı saçların bakımı nasıl olmalı? Detaylar hemen aşağıda yazımızın devamında…

Yağlı Saç Bakımı ve Çözümler

Tedavi amaçlı kullanılması gereken ürünler;

Özellikle yağlı saçlar için üretilmiş şampuanlardır. Bu şampuanların kalitesine ve içeriklerine bilakis özen gözen gösterilmeli, asla ve asla saç kremleri kullanılmamalıdır. Saçlarınızı yıkayıp taradıktan sonra başınızı öne atarak saç diplerinden başlamak suretiyle her tarafına özel karışımlı saç spreyini sıkın ve hemen fönle kurulamaya başlayınız. Saçlarınızı kesinlikle kendiliğinden kurumasına beklemeyiniz ve bırakmayınız.

Yağlı saçlara şekil vermek istiyorsanız eğer, serum ve jöle gibi ürünlerden yanı sıra saç spreyleri veya köpük kullanmanızı, yani yağlandırmayan ürünleri tercih etmenizi öneririz. Veya her sabah vaktiniz varsa başınızı öne atarak bir avuç bebek pudrasını saç diplerinize sürebilirsiniz. Bu işlem saçlardaki fazla yağı alacak olup, gün içerisinde bu işlemi tekrarlamanın herhangi bir etkisi yoktur. Bunu tüm saç tiplerine sahip kimseler, ne zaman ki saçlarında yağlanma hissetmeye başlarlarsa bu uygulamayı yapabilirler.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar