wordpress profil resmi değiştirme

Yazar: sanalzade Tarih: 30 Ekim 2011

Merhaba arkadaşlar, bu yazımda wordpress profil  resmi nasıl değiştirilir, wordpress avatar ayarları, wordpress profil resmi belirleme, wordpress otomatik avatar belirleme, wordpress otomatik profil resmi gibi konular hakkında kısa bilgiler belirticem..

 

WordPress admin panelinden….

Araçlar Sekmesinden Tartışma Ayarları ‘nı tıkladığınızda…

Alt Kısımda… Avatarlar kısmını görüceksiniz…

Resimdede görüldüğü gibi, profil resimleri ile ilgili kısımlarda, örneğin yorum alanında avatar gösterebiliriz yada tam aksine avatarları gösterme sekmesinden tıklayarak avatar gösterimini engelleyebiliriz.

Yahut kullanıcılar yorum yaptığında, veya profil resmi alanları ile ilgili kısımlarda sabit veya sürekli değişkenlik gösteren resimlerde belirtebiliriz, örnek olarak kutu içerisine Wavater isimli gülücük seklindeki resmi işaretledim, uygulanan yöntem budur…

Tüm bunların aksine Gravatar logosu bulunan kısmı işaretlediğimizde ise,  http://tr.gravatar.com/ adresine girip kayıt olan kişilerin belirlemiş olduğu resimleri atıyacaktır.

Gravatar sistemi şu şekildedir, gravatar sitesine girer ve profil oluşturursunuz aynı facebook gibi basit ve kolay.. wordpress sisteminde gravatar kısmı işaretli olan site sahiplerinin adreslerine girdiğinizde örneğin yazı alanlarına yorum belirtirseniz profil resminiz gravatar sitesindeki belirlemiş olduğunuz profil resmi olarak çıkacaktır.

Popüler sitelerde ve çoğu sistemlerde gravatar esas alınarak profil işlemleri gerçekleşmektedir.

Altarnatif olarak sitenize üye olmuş kullanıcılar için bir eklenti sayesinde, kendi belirlemiş oldukları profil resimlerini belirtemelerine izin verebilirsiniz.

User Photo ismindeki bu eklentiyi burayı tıklayarak indirebilirsiniz,

Resimdede görüldüğü gibi, eklentiyi kurduğunuzda wordpress admin panelinde Profiliniz sekmesine bu alan yerleşecek ve üyeleriniz  kendi belirttikleri profil resmini kullanabileceklerdir.

Etiketler
Yorumlar

7 Yorum Yapılmış!

murat

Kas 12, 2011

En güzeli user photo eklentisi

Cevapla

  sanalzade

  Kas 12, 2011

  Evet Gravatar ‘dan sonra en popüler olan user photo

  Cevapla

Avşarbeyi

Oca 31, 2012

bilgi için saolun , sadece yönetici fotosunu nerden değiştirebiliriyoruz.

Cevapla

  sanalzade

  Oca 31, 2012

  @avşarbeyi size popüler olarak kullanilan Gravatar ‘ı tercih etmenizi öneririm. Sadece yönetici fotosunu değiştirmek için yazıda geçen User Photo eklentisini indirin ve yönetici profilindeki resmi değiştirin.

  Cevapla

Fatih Hüner

Nis 17, 2012

denedi m olmadı

Cevapla

avniozbek

May 24, 2012

yönetici fotosu gravatar ile olmaz mı ?

Cevapla

Berat A

Ağu 12, 2012

yönetici fotosu gravatar ile olmaz mı ?

Cevapla

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar