WordPress GD Star Rating Eklentisi

Yazar: sanalzade Tarih: 27 Ocak 2012

Blogunuzdaki yazıların google aramalarında yıldızlı bir şekilde gösterilmesini sağlayan bir eklentiden bahsetmek istiyorum. GD Star Rating Eklentisi ismini taşıyan bu eklenti genel olarak film dizi vb video sitelerinde popüler olarak kullanılan eklentiler arasında. Eklenti yayınlamış oldugunuz yazılara puanlama, oylama gibi değerlendirmeler getirmekte.

Aynı zamanda wordpress GD Star Rating Eklentisi ile ister ana sayfanızda, ister kategorilerinizde, ister yorum alanlarınızda yazı sonlarına veya video sonlarına yıldızlı bir şekilde derecelendirme sistemi getirerek  google aramalarında sitenizin yıldızlı bir şekilde görünmesini sağlayabilirsiniz.  Buda google aramalarında dikkat çekmek anlamına gelmekte.

Son zamanlarda blog sitelerindede kullanılmaya başlayan GD Star Rating Eklentisi, wordpress yıldızlı oylama eklentisi , Wordpress Rating , Google Aramalarında Değerlendirme Sistemi, Wordpress Yazı Oylama Eklentisi, WordPress Yorumları Oylama Eklentisi aramaları ile web sitelerine derecelendirmeler kazandırmakta.

Eklentiyi Orjinal Adresinden İndirmek İçin Tıklayın..

NOT : Eklenti sql sorgunuzu yükselteceğinden dolayı güncel blog sitelerine pek önermemekteyim. Gereksiz yere sorguları yükseltip blog ‘u kastırmanın bir manası yok.  Eğer video vb türü siteniz var ise kullanıcıların oylama yapmaları videoların vb. beğenilip beğenilmediği anlamanızda yardımcı olacaktır.

Yine söylediğim gibi GD Star Rating Eklentisini kullanıp kullanmamak sizin elinizde hosting kaynaklarına vb. barındırma olaylarınıza güveniyorsanız kullanın ama sınırlı sayıda kaynağınız var ise hiç lüzumu yok..

Etiketler
Yorumlar

20 Yorum Yapılmış!

Tuğba C.

Oca 28, 2012

Farklı bir eklenti şu sıralar eklentilere göz gezdirecek pek vaktim olmuyor ama araştıracağım, birkaç değişiklik şart.

Cevapla

Uğur

Şub 04, 2012

Eklentiyi kurdum acaba ingilizce olan Ratink ve Vote kısımlarını Türkçe yapma imkanımız var mıdır ?

Cevapla

  sanalzade

  Şub 04, 2012

  @uğur hocam gd star rating eklentisi için rating ve vote yazan kısımlarının Türkçeleştirilmesi işlemini bir kaç arkadaşımızda sordu nasıl yaparız şeklinde, en kısa zamanda bulup yazımıza dahil edeceğiz, ilerliyen günlerde sayfamızı tekrar ziyaret ettiğinizde sorunuzun cevabını bulacaksınız. Kolay gelsin iyi çalışmalar.

  Cevapla

srht

Şub 12, 2012

güzel yazı olmuş.bu aralar herkesin peşine düştüğü bir eklenti

Cevapla

Kral Pop

Şub 16, 2012

Çok yararlı bir eklenti bazen googelde arama yaparken yıldızlı sonuçlar çıkıyor ve bu bizim ilgimizi daha çok artırıyor güzel bir eklenti bence herkesin kullanmasını tavsiye edebleceğim bir eklenti.

Cevapla

nusret

Şub 18, 2012

arkadaşlar bu eklentinin türkçesini bulma imkanımız yokmu. Yada yapabilecek bir babayiğit yokmu. Çok karmaşık ve işlevsel olarak çok geniş özelliklere sahip bir eklenti. Ne istediğimizi tam olarak bilmemiz için bu eklentinin türkçesine ihtiyaç duyabiliriz. Eğer elinde türkçe yaması olan yada türkçeleştirebilecek olan varsa çok iyi olur.

Cevapla

Uğur

Mar 07, 2012

Vote yazan kısmın bir tanesini Türkçe yapaildim oda Panel’deki ayarlarından yapılabiliyor ancak siteyi gereğinden fazla kastığı için kaldırdım eklentiyi. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

Cevapla

su arıtma

Mar 11, 2012

Çok yararlı bir makale olmuş çok teşekkür ediyorum bu bilgileri detaylı bir şekilde bize verdiğiniz için yanlız benım bir sorum olacak size wordpress sitemde mağlum sitemin ana sayfası bazı keyword kelimelerde 1. sırada çıkıyor ama onda yıldız olayını uygulayamıyorum ana sayfaya derecelendirme nasıl yapabilirim varmı böyle bir eklenti?

Cevapla

  sanalzade

  Mar 11, 2012

  Merhaba, sadece tek sayfaya uygulamanız için eklenti kullanmanıza gerek yok. Lütfen burayı tıklayın ve Google ‘ın Zengin snippet’ler hakkında oluşturduğu yazı içerisindeki “Mikro veri” alanındaki açıklamalardan yola çıkarak ilgili kodları alın ve ana sayfa kaynağınıza ekleyin.

  Cevapla

avize

May 12, 2012

gerçekten çok yararlı bir anlatım olmuş aldım arşive yanlız bazı sitelerimde çalışmadı inş. onuda anlattığınız gibi ayarlamaya çalışacağım tekrar tşkler

Cevapla

Oyun Blogu

May 24, 2012

harika bir eklenti bu.Herkese tavsiye ederim özellikle film ve dizi yorumlayan siteleri çin birebir.

Cevapla

Nazif

May 30, 2012

Sayın sanalzade rating ve vote yazan kısımların araştırması konusunu gündeme getirmek istedim saygılar.

Cevapla

  sanalzade

  May 30, 2012

  Merhaba @Nazif, bu konuyu araştırıp yazıya dahil edecektim ancak unutmuşum :( tez elden araştırıp konuya o kısımların Türkçe’leştirmesini ekleyeceğim.

  Cevapla

Akıncan

Haz 01, 2012

süper bir eklenti. teşekkürler.

Cevapla

efsaneblog

Haz 03, 2012

Eklentiyi kurdum acaba ingilizce olan Ratink ve Vote kısımlarını Türkçe yapma imkanımız var mıdır ?

Cevapla

osman

Ağu 27, 2012

sadece ziyaretçiler yada üyelerin oy vermesini belirleyebiliyormuyuz ?

Cevapla

serkan

Eyl 15, 2012

Merhaba güzel eklenti Türkçe yapma imkanımız var mıdır ? acaba türkçe paylaşırsanız sevinirim.

Cevapla

Koray

Şub 25, 2013

Artık türkçesi gelsin site yöneticileri bakın kaç kişi bekliyoruz ne dersiniz bi zahmet? :)

Cevapla

murat

Şub 28, 2013

Sayın yönetici lütfen türkçe nasıl yapabileceğimiz konusunda yardım edin veya olmuyor arkadaş deyin bizde beklemeyelim!

Cevapla

Biyoloji

Mar 09, 2013

Ben yükledim yıldızların çıkması için ne kadar beklemeli eski yazılarda çıkacak mı?

Cevapla

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar