WordPress 3.3 sürümü çıktı

Yazar: sanalzade Tarih: 13 Aralık 2011

Ücretsiz blog hizmeti veren WordPress’in yeni sürümü olan 3.3 çıkmış. ”wordpress 3.3 sürümü çıkmış‘ Lütfen güncelleyin şeklinde” admin panelimde güncelleme uyarısı  gördüm.

Pekı wordpress 3.3 ile gelen yenilikler neler kısaca bir araştırmam sonucunda…wordpress ‘in resmi web adresinde wordpress 3.3 Sony başlığı altında bir bilgilendirme yazısı okudum ve bununla ilgili bir videoda mevcut..

WordPress’in yeni sürümü WordPress 3.3 “Sonny” kod adıyla yayınlanmış.

WordPress 3.3 olan bu versiyonun özel ismi ise Sonny. Adını ünlü Jazz saksofoncusu Sonny Stitt‘ten almakta.

WordPress 3.3 güncellemesi ile birlikte yeni kullanıcı deneyimi, navigasyon, yükleme ve aktarma geliştirmeleri yapıldığı görülmekte.

Gelişmiş üst admin navigasyonu, ürükle bırak medya içeriği paylaşımı, Hover Menü (Sistemi ilk kez kullananlara yardımcı oluyor), İpad gibi tablet bilgisayarlar ile uyumluluk gibi özellikleri ön plana çıkıyor.

WordPress 3.3 Türkçe sürümü henüz yayınlanmadı ama yayınlandığında indirme bağlantısını wordpress 3.3 türkçe indir şeklinde yazıya dahil edeceğim.

WordPress 3.3′ü indirmek için buraya tıklamanız yeterli.

Dilerseniz yönetici panelinden otomatik güncelleştirme de yapabilirsiniz.

 

 

Etiketler
Yorumlar

5 Yorum Yapılmış!

Uğur Aydın

Ara 13, 2011

Teşekkür edrerim. İndiriyorum şuan :)

Cevapla

    sanalzade

    Ara 13, 2011

    Yeni sürüm wordpress 3.3 epeyce etkili olucak sanırım. Türkçe ‘sürümü yayınlanır yayınlanmaz hemen indiricez wordpress 3.3 de videoda gördüğüm üzere çeşitli navigasyonlar mevcut ismi biraz tuaf geldi ama :) bakalım görücez zamanla

    Cevapla

salih genç

Oca 29, 2012

wordpress 3.3 çok güzel

Cevapla

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar