WordPress’in Yeni Reklam Sistemi: WordAds

Yazar: sanalzade Tarih: 30 Kasım 2011

Wmaraci.com webmaster forumunda wordpress ‘in yeni reklam sistemi hakkında bir başlık altında okuduğum yazıya göre;

Popüler blog platformu WordPress’in arka plandaki yazılım ve hizmetleri şirketi Automattic, alanında lider marka pazarlamacıları ile konuşma içeriğini sağlayan yeni nesil medya ve yayıncılık şirketi Federated Media (FM) ile güçlerini birleştirdi. Yani WordPress.com blogcularının artık online reklamlardan para kazanmalarına izin veren ‘WordsAds’ adında bir sistem var!

WordPress.com’un blogunda yer alan duyuruda, WordPress.com, blogcularının kendi bloglarında yer alacak reklamlar sayesinde para kazanmalarına olanak sağlanmasını istediklerini belirtti. Gördükleri reklamların yeterince uyumlu/zevkli olmaması nedeniyle şimdiye kadar reklam kullanılmaması için direndiklerini ve Google’ın AdSense’inin de bu alanın en gelişmişi olarak gördüklerini söyledi ve ekledi: “Blogunuza bu kadar zaman harcayıp emek sarfettiğiniz için AdSense’den daha iyisini hak ediyorsunuz.”

Opsiyonel olarak kullanılabilecek olan WordAds, blog yazarlarının, “marka reklam verenlerinden yüksek kaliteli reklamları” bloglarında göstererek para kazanmalarına izin veriyor. İşte bu noktada FM devreye giriyor.

Kaydolma sayfasında yer alan bilgiye göre, sadece genele açık/görülebilen bloglar bu sistemi kullanabilecek. Ayrıca, trafik ve katılım düzeyine, içerik türüne ve blogda kullanılan dile göre seçim esas alınacak.

Automattic’ten Jon Burke, blog yazısında ayrıca, günlük bazda 50 binden fazla WordPress destekli blog yazarının online olduğu bilgisini de verdi.

Kaynak: TechCrunch

(http://wmaraci.com/forum/internet/wordpress-in-yeni-reklam-sistemi-wordads-14969.html)

Etiketler
Yorumlar

2 Yorum Yapılmış!

Cem

Kas 30, 2011

heycanla bekliyoruz bakalım inş adsense gibi zorlu politikaları yoktur

Cevapla

Yusuf Akyurt

Kas 30, 2011

Düzgün Bir Sistemi Olursa Kullanacagım.

Cevapla

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar