Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi

Yazar: sanalzade Tarih: 20 Haziran 2013

Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçiminde Püf Noktalar

Kadınların hayatlarındaki en mutlu günleri düğün günleridir. Her genç kızın hayali ise o mutlu güne ulaşmak ve gelinlik giymektir. Şık ve çekici bir gelinliğin içindeki genç kız düğün mekanında bulunan tüm kadınların en güzeli olmalıdır.

Gelinlik seçimi basite indirgenemeyecek kadar profesyonellik işidir. Bu nedenle vücut tipine göre gelinlik seçimi büyük önem kazanmaktır. Seçim yapmadan önce uzmanların uyarılarına kulak verilmesinde fayda var…

Vücut tipine göre gelinlik seçerken dikkat edilmesi gereken detaylar…

Kadın vücudu armut tipi, kum saati, elma tipi ve atletik vücut olmak üzere dörde ayrılır.
Türkiye’deki kadınların vücut yapısı genellikle armut tipidir. Vücut tipine göre gelinlik seçimi yaparken, öncelikle kendinizi tanımanız gerekmektedir.

Geniş kalçalı ve dar omuzlu olan armut tipli kadınlar dar modellerden uzak durmalı, belden aşağısı kabaran modelleri tercih etmelidir.

Kum saati tipi için ideal kadın vücudu denebilir. Bel incedir, göğüs ve kalça orantılıdır. Eğer vücut tipiniz kum saati ise gelinlik seçiminde daha rahat hareket edebilir, dar gelinliklere yönelebilirsiniz.

Gelinlik Trendleri

Elma tipi kadının kalçası dar, omuzları geniş ve beli kalındır. Bu vücut tipine sahip kadınlar göğüs dekoltesinden yararlanabilir, ancak dar gelinlik giymemelidir.

Atletik vücut tipli kadın geniş omuzlu ve küçük göğüslüdür. Eğer vücudunuz atletik bir yapıya sahipse kabarık modelleri tercih edebileceğiniz gibi, derin sırt dekoltesine de başvurabilirsiniz.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar