Vintage Dekorasyon Örnekleri

Yazar: sanalzade Tarih: 7 Ağustos 2014

Evinizde sıcak bir atmosfer oluşturmak istiyorsanız vintage dekorasyon örneklerini mutlaka incelemelisiniz.

Önce bir kaç küçük ayrıntıdan bahsedelim, bilindiği üzere vintage moda dünyasında kullanılan genel terimidir. Geçmiş yıllardaki dönemlere ait özel parçalara verilen isim olarak bilinir. Günümüzde bu parçaları bulmak zor gibi görünebilir zira, bir eşyanın vintage özellikte sayılabilmesi için üzerinden epeyce bir zaman geçmesi gerekir.

Bunlar aynı zamanda geçmiş dönemlerde kullanılmış, belli bir akıma ait parça yada önemli bir tasarımcının ikonlaşmış bir özel tasarım ürünü de olabilir. Ama hiç dert etmeyin. Ulaşmak çok kolay çünkü sırf bu işler üzerine satış yapan dükkanlar ve internet siteleri mevcut. Evde kullanmak üzere çok harika vintage dekor ürünleri ve eski tip klasik mobilyalara rahatlıkla ulaşmak mümkün.

Vintage dekor sevenler için derlediğimiz ilhamlık örnekler…

Vintage Dekorasyon Örnekleri

vintage ev dekorasyonu

Vintage dekorasyonda çoğunlukla toprak tonları, pastel yeşil ve maviler, pembe ve beyaz kullanılıyor. Sizde evinizde doğal ve yalına yakın bu renklere yer verip, tekstil ürünlerinde çiçekli dokumalar ve gösterişli dantellerle vintage esintileri oluşturabilirsiniz.

dekoratif vintage ev eşyaları

Varsa ailenizden kalan eski bir telefon, daktilo, eski yada eskitme işleminden geçmiş tablolar işinizi görecektir. Klasik mumluklar, ferforje şamdanlar bu iş için biçilmiş kaftandır. Aynı şekilde eski yıllarmış eski fotoğraflar kısaca geçmişe dair ne varsa rahatlıkla evinizde kullanabilirsiniz.

krem rengi vintage koltuk

Vintage stil dekorasyonda, evi baştan aşağı değiştirmenize gerek yok. Küçük ayrıntılarla oluşturacağınız stil, evinizde her şeyi etkileyecek yetecektir. Örneğin klasik eski tip bir koltuk, eski tip klasik ahşap mobilyalar emin olun eve sıcaklık katacaktır.

İşte yılların eskitemediği trendlerden, hem modern hem de nostalji dolu ayrıntıların yer aldığı ilhamlık görüntüler. Hep birlikte inceleyelim.

vintage tarzı ofis dekorasyonu

vintage salon dekorasyonu

vintage stili ev dekorasyonu

vintage yemek odası dekorasyonu

yeşil renkli vintage oturma odası dekorasyonu

vintage tarzı oturma odaları

beyaz renk vintage sandalye

vintage yemek odası ve dekorasyonları

vintage tarzı yatak odası dekorasyonu

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar