Uzun Boylu Kadınlara Giyim Önerileri

Yazar: sanalzade Tarih: 8 Nisan 2013

Uzun boylu kadınlara giyim tarzı ve stiller konusunda ilham verebilecek tüyolar ile karşınızdayız. Uzun boylu kadınlar nasıl giyinmeli? hangi kıyafet ve aksesuarları seçmeli? İpuçları, giyim önerileri ve kıyafet kombinleri sizlerle.

Uzun Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Küçük desenler yerine büyük desenli elbiseler seçip, kısa üst giyim modelleri yerine uzun üst parçalara yönelmek, büyük takı ve çantaları kullanmak uzun boylu hanımlara yakışan detaylar arasında. Ayakkabılarda ise sınır yok. İster topuklu yada topuksuz boyu esas alıp orantı korundukça istediklerini giyebilirler. Skinny jean dar pantolonlar, mini etekler, fırfırlı gömlekler, bluzlar, şort tulumlar…

Boyu Uzun Gösteren Kıyafetler

Özetle; Uzun boylu kadınlar oldukça şanslılar çünkü, hemen her kıyafet ve aksesuarı taşıyabiliyorlar. Bu sebeptendir ki, moda dünyasında tanıtımı yapılan tüm giyim ürünleri ve defilelerde uzun boylu mankenler hep ön plandadır.

Peki, avantaj hep uzun boylu kadınlarda mı?

Tabi ki hayır, yinede dikkat etmeleri gereken hususlarda var. Her parça yakışır dediysek cuk oturur demedik ki :) Zayıflık yada kilolu durumlar ne olacak? Örneğin; salaş ve bol tarz kıyafetler uzun boylulara göre değil…

Yine aynı şekilde uzun boylu ve zayıf kadınlara dikine çizgili kıyafetler yakışmaz. Tam aksine enine çizgileri olan parçaları seçip bedenlerine hakim katmaları gerekir. Uzun boylu ve kilolu kadınlar ise düz ve koyu renklerde kıyafetlere yönelip dizinizin hemen altında biten elbiseleri seçmeleri uygundur.

Uzun boylu ve ince bacak yapısına sahip olanlar ise bol jeanlar uygun olmayacaktır. Uzun eteklerde etek boyunu hemen ayakkabının üstüne gelecek şekilde ayarlanmasıda önemlidir. Aşırı zayıfların ise kalem eteklere yönelmeleri daha uygun olacaktır. Kısa tişörtler yerine kalça hizasında beli kapatan tişörtler uzun boylulara önerilir. Baseniniz geniş ise tulum size uygun olmayacaktır.

İsterseniz şimdi uzun boylu kadınların kıyafet kombinlerine göz atıp esinlenelim…

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar