Twitter ‘ın Summify Stratejisi

Yazar: sanalzade Tarih: 21 Ocak 2012

Summify 'ı Satın aldıTwitter yeni bir satın alma gerçekleştirdi ve sosyal ağlar üzerinde paylaşın haberleri ve yazıları bir araya getiren sosyal toplama servisinin arkasındaki isim olan Summify’ı bünyesine kattı.

Romanyalı iki girişimci tarafından kurulan Summify’ı satın alan Twitter, farklı bir stateji izleyerek servisi kapama ve fark yaratan özelliklerini Twitter’a entegre etmeye karar verdi. Summify’a giden kullanıcılar artık otomatik olarak Twitter’a yönlendiriliyor.

Summify çalışanlarının blog üzerinden yaptığı açıklamada Twitter’a geçişle birlikte daha eli yüzü düzgün bir servisin sunulacağı belirtiliyor.

Dev firmaların site satın alıp kapatması yeni bir uygulama değil. Google’ın satın aldığı bazı şirketleri hemen kapatması, ‘internetin yıldızlarını öldürüyor’  eleştirilerine hedef olmuştu. Zave Networks ve Slide Google’ın satın alıp kapattığı şirketler arasında.

Detaylı Bilgi : blog.summify.com

Etiketler
Yorumlar

4 Yorum Yapılmış!

şakir

Oca 22, 2012

akıllıca bir hamle twitter summify ‘ı almakla akıllıca bir hamle yaptı

Cevapla

can atasever

Oca 22, 2012

Twitter üzerinde paylaşılan haberleri ve kişisel yazılara giden linkleri düşünürsek gayet yerinde ve mantıklı bir hamle yapmış Twitter

Cevapla

agumrah

Oca 22, 2012

Biraz tekelcilik yapılıyor gibi görünüyor ama kullanıcılar için uygulama kısa sürede benimsenir.

Cevapla

androidsistem

Oca 23, 2012

güzel bir atak olmuş Twitter için

Cevapla

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar