Tüylerden Kurtulmanın Kolay Yolları

Yazar: sanalzade Tarih: 9 Ağustos 2013

Yüzdeki ve bacaktaki istenmeyen tüylerden kurtulmak için her kadın farklı yöntemlere başvurur. Bazıları epilasyon kullanırken bazıları ağda bazıları da kozmetik ürünleri ya da jilet kullanmaktadır. Fakat bu yöntemlerin bir kısmı geçici iken bir kısmı da uzun süre kalıcı olmaktadır. Yöntem seçerken bunlar göz önünde bulundurulmalıdır.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın Yolları

Lazer epilasyonu yöntemi ise en kalıcı yöntemlerden biridir ve tekrar tüy çıkmasını engellemektedir. Birkaç seanstan oluşan bu yöntemle kadınlar bütün tüylerden kurtulmakta ve böylece tekrar tüy sorunu ile uğraşmamaktadırlar. Fakat her zaman lazer epilasyon için fırsat ve imkân yoksa diğer yöntemler kullanılmalıdır.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın Yolları

Çok acil durumlarda tüy dökücü kremler ya da jilet kullanılabilir. Fakat bunlar oldukça kısa süreli çözümlerdir. Ayrıca bu yöntemler tüy sayısında da artışa neden olmaktadır. Bu yüzden tüyleri az olan kişiler asla kılı kökünden almayan yöntemler kullanmamalıdır. Sir ağda ya da diğer ağdalar ise kıl köklerini alan diğer yöntemlerdendir. Bunlar daha çok acıtsa da 4 haftaya kadar tüyleri yok etmektedir. Böylece daha uzun süreli bir çözüm elde edilmektedir. Bu yüzden ağda kullanımı daha çok tercih edilmektedir.

Diğer kıl köklerini alan yöntem ise epilasyon makinalarıdır. Bu makinalar elektrik akımıyla çalışan küçük aletlerdir. Bu aletler ile kıllar kökünden alınmakta ve yine uzun süreli bir çözüm sağlamaktadır.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar