Turkcell T11 KGS Kullanımı

Yazar: sanalzade Tarih: 31 Ocak 2012

Bir önceki yazımızda Android 2.3.5 Gingerbread işletim sistemine sahip Turkcell T11 hakkında kısa bir inceleme ve t11 ‘in özelliklerini sıralamıştık.

Uygun bir fiyat ile satılan t11 ‘de NFC ”Near Field Communication”  özelliği ile köprü ve otoyollarda kullanılan KGS (Kartlı Geçiş Sistemi) yerine kullanabilmektesiniz.  Bu sayede Turkcell T11 kullanıcıları için köprü ve otoyol geçişlerinde KGS kartlarına olan ihtiyaç ortadan kalkmış oluyor.

Turkcell ve Bank Asya tarafından birlikte sunulan bir hizmetten faydalanmanız için Turkcell T11 cihazı ile birlikte bir NFC destekli sim kart almamız gerekiyor.

NFC destekli sim kartımızı Turkcell T11 cihazi ile birlikte ücretsiz olarak ya da sonradan herhangi bir  Turkcell TİM’den alabiliyoruz.

Kartımızı Turkcell T11 ‘e yerleştirdikden sonra Turkcell Cep-T Cüzdan uygulamasına (t11 ‘i satın aldıgınız bu uygulama zaten telefonuznuzda mevcut oluyor) girerek  Yeni Kart Ekle menüsüne geliyoruz.  Burada yer alan Ulaşım Kartları‘ndan Bank Asya‘yı seçerek KGS kart başvurumuzu yapıyoruz.  Araç Plaka Girişi girişlerini vb detayları girdikten sonra KGS kartı Cep-T Cüzdan uygulamamıza yükleniyor.

Mevcut bir bank asya kartınız var ise uygulama bununla eşleşiyor, bank asya kartınız yok ise yeni bir kgs kartı hesabınız oluşuyor. Eğer daha önceden kgs kartınız var ise bu uygulamayı kullanamiyorsunuz. Sonuç olarak mutlaka yeni bir hesap oluşturmalısınız. Kart ücreti olan  5 TL ve ilk 10 TL’lik bakiyeyi Turkcell Mobil Ödeme ile hattınızdan tahsil ediliyor.

Turkcell Mobil Ödeme’yi kullanmaya başlamak için 7777*’ye MOBILODEME AC yazarak SMS atmanız yeterlidir.

* 7777’ye atılan SMS’ler ücretsizdir.​

Tüm bu işlemlerden sonra  yapmanız gereken otoyol ve köprülerde Turkcell T11 telefonunuzu okutmak.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Etiketler
Yorumlar

2 Yorum Yapılmış!

androidsistem

Oca 31, 2012

pek stabil çalışmıyor ama :S

Cevapla

Sakaci

Şub 01, 2012

Turkcell T11 dış görünüm açısından T20′nin gerisinde kalıyor ancak KGS özelliği sık kullananlar için iyi düşünülmüş.

Cevapla

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar