Tüm Zamanların En İkonik Saç Modelleri

Yazar: sanalzade Tarih: 19 Haziran 2013

Kadınların saç modellerini sürekli değiştirme istekleri ve arzuları vardır. Fakat hep aynı modeller kullanmak bir süre sonra rutin olmaktadır ve farklı bir görünüme ihtiyaç duyulmaktadır. Tüm zamanların en ikonik saç modelleri ise kadınlara bu konuda yardımcı olabilmektedir.

Şimdi en ünlü kadınların moda olan saç modellerine hep birlikte şöyle bir göz atalım….

Omuzlarda kesilen ve kâkül bırakılan hafif dalgalı saçlar bu ikonik saç modellerinden biridir. Oldukça farklı bir hava ve görünüm katmaktadır. Kısa saçlardan bombeli yuvarlak kesim de bir zamanların moda saç modellerindendir. Düz saçlarda daha çok tercih edilmektedir.

İkonik Saç Modelleri

Kıvırcık saçlarda ise kısa saç modellerinde kat kesimi ünlü olmuştur. Böylece yuvarlak ve dolgulu bir görüntü elde edilmektedir. Alnı açık ve kıvırcık saçlı kadınlarda kullanılan uzun saç modeli de oldukça ilgi çekenlerdendir.

Omuzdan sonra verilen kat da ilginç bir görünüm yaratmaktadır. Kadınlarda oldukça cesaret isteyen bir saç modeli de kısa saç modelidir. Genelde 5 numara olan bu saç modeli de oldukça sansasyon yaratmış ve hala günümüzde oldukça tercih edilmektedir. Hatta kısa saç modelinin yanında sıfıra vurdurmak da dikkat çeken modellerde biridir. Yüz hatlarını ortaya çıkarmakta ve güzel bir görünüm vermektedir.

Birçok ünlü zaman zaman bu modelleri kullanmış ve insanların ilgisini çekmiştir. Böylece bu modeller yıllarca moda olmuş ve sıkça kullanılmıştır.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar