Termal Oteller

Yazar: sanalzade Tarih: 15 Haziran 2012

Termal Oteller Seçiminde Dikkatli Olun

Termal otellerin seçiminde dikkatli olun. Hangi hususlara dikkat etmeniz gerektiğini bilmiyorsanız yazımızı tamamen okuyun. Yazımızın sonunda termal otellerin seçiminde ne gibi detaylara dikkat edeceğinize dair oldukça iyi fikir sahibi olacaksınız. Termal otellerin seçimini yaparken öncelikli olarak coğrafi bölgeler nasıl ayrı ayrı ise bu ayrı olan coğrafi bölgelerin kaplıca sularının sağladığı şifanın da ayrı olduğunu bilmelisiniz.

Şifalı Termal Oteller

Kaplıca sularının sağladığı şifa nasıl oluyor da farklı olur diyorsanız işte bunun en basit ve en açıklayıcı örneği; bir coğrafi bölgenin hava koşulları kaplıca sularının içeriğindeki minareli etkiler. Bölgeye kış boyunca kar mı yağdı? Yoksa yağmur yağdı? İşte bu yağış şekli bölgedeki kaplıca sularının içeriğine etki eder. Birde dağlık veya engebeli alanların olması da kaplıca sularını etkiler. Çünkü eriyen kar suları bu dağlık veya engebeli ya da düz olan alanlardan yavaş yavaş aka aka kendine bir yatak bulur ve kaplıca sularının toplandığı yere doğru yol alır. Ya da toprak yağan karı veya yağmuru çeker ve yer altına iletir.

Termal Oteller

Bu iletim aşamasında da toprağın özelliği ile birlikte sular kaplıca sularının yatağına ulaşır. Haliyle de kaplıca sularının içermiş olduğu minerallerde değişim olur. Doğu bölgesinde herhangi bir ilde bulunan termal otellerin sağladığı şifa ile Marmara bölgesinde bulunan Yalova ilindeki termal suların sağlamış olduğu, hastalıklara iyi geldiği sağlık sorunları farklıdır.

Örneğimizde belirtmiş olduğumuz gibi termal otellerin seçiminde; termal otelin bulunduğu bölgenin kaplıca sularının farklılığına dikkat edin. Termal otellerde konaklamak için yani termal otellerde şifa bulmak için bu tesislerde konaklıyorsanız doktorunuzdan onay alın. Doktorunuzdan onay alarak termal otellerdeki şifalı su kürlerinden yararlanın.

Termal otellerdeki kaplıca sularından gebeler yararlanamaz. Termal otellerde şeker hastaları ve yüksek tansiyon hastaları kaplıca sularına giremez. Bu kesinlikle yanlıştır. Bunun yanı sıra kalp rahatsızlığı olan kişilerde termal otellerin şifasından yararlanamaz.

Termal otel fiyatları ve sunulan hizmetler hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için http://www.setur.com.tr/termal-oteller adresini ziyaret edebilirsiniz ve şifalı suların etkisinden yararlanabilirsiniz.
Etiket: Termal otel fiyatları

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar