Ten Rengine Uygun Saç Rengi Belirleme

Yazar: sanalzade Tarih: 28 Mart 2013

Ten rengine göre saç rengi belirleme konusu pratik ipuçları ile yazımızın devamında sizleri bekliyor. Hangi tene hangi saç rengi daha iyi uyum sağlar, doğru saç rengini bulmak için nasıl bir yol izlenir, ten rengi nasıl bulunur? Tüm detayları ile sitemizde.

Ten rengine göre saç rengi belirleme

Bildiğiniz üzere her yeni sezonda saç renkleri ve trendler sürekli değişir. Örneğin bu yaz altın sarısı ve bakır tonlarda saçlar altı çizilen favori saç renkleri arasında. Ancak, bu ve benzeri tonların trendler arasında yer alması size yakışır anlamını kesinlikle taşımıyor. Bu sebepten ten renginizi esas alıp doğru saç rengini bulmanız gerekiyor.

Saç Renkleri – Foto Galeri | En Moda Saç Renkleri için Tıklayın…

en moda saç renkleri

2013 En Moda Saç Renkleri

Ten rengim ne? Tenin hangi renkte olduğu nasıl anlaşılır?
Ten renkleri, soğuk, sıcak ve nötr ten olarak üçe ayrılır. (sarı, mavi, nötr) Soğuk ten rengi pembe ana tonunda mavi alt tonlara sahip olurken, sıcak ten rengi ise sarı ana tonunda altın rengi alt tonlara ayrılır. Nötr ten ise her iki gruba dahil olmayan renktir. Buradan yola çıkarak farklı birkaç yöntem ve testler ile ten rengini belirlemek de mümkün.

1.Yöntem; Bileğinize bakıp damar renginizi kontrol edin, bileğinizdeki damarlarda mavi tonlar ağırlıkta ise soğuk bir tene sahipsiniz. Eğer yeşil tonlar ağırlıkta ise sıcak bir tene sahipsiniz demektir.

2.Yöntem; Gümüş veya altın rengi bir takınızı alıp yüzünüze doğru tutun yada takınızı takıp aynaya bakın. Eğer gümüş size daha çok yakışıyor ise soğuk ten, altın daha çok yakışıyor ise sıcak bir tene sahipsiniz demektir. Kesin olmamakla birlikte bu ve benzeri bir takım testler ile ten rengini belirlemek mümkün.

Sıcak tenlilere tavsiye edilen saç renkleri; bakır tonlar, tarçın, zencefil ve kumral ve kızıl tonlar ağırlıklı olurken. Soğuk ten rengine sahip olanlar içinde kiraz, buğday, bal gibi renk tonları öneriler arasındadır. Konuyu biraz daha açalım..

Esmer tenlilere yakışan saç renkleri;
Bakır tonlar esmer tenlilere en çok yakışan saç renkleridir. Eğer aşırı koyu bir tene sahip esmerseniz, siyah ve kızıl tonlarıda tercih edebilirsiniz.

Buğday tenlilere yakışan saç renkleri;
Platin renkler, açık kahve, kestana ve altın sarısı favoriler arasında olup. Ateş kızılını ve patlıcan moruda tavsiye edilir.

Beyaz tenlilere yakışan saç renkleri;
Bakır ve kızıl tonları ön plandadır.

Soluk tenlilere yakışan saç renkleri;
Çikolata kahvesi, Fındık kabuğu ideal renklerdir.

Pembe tenlilere yakışan saç renkleri;
Küllü renkler ve kestane tonlarıdır.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar