Tatil Öncesi 3 Günlük Selülit Diyeti

Yazar: sanalzade Tarih: 20 Haziran 2013

Yaz geldi yoksa siz hala selülit diyetine başlamadınız mı?

Selülitleri azaltmak isteyen hanımlar için 3 günlük diyet önerisi hemen aşağıda sizlerle…

Selüliti arttıran sebepler

Selülit: hormonal dengesizliklerin ortaya çıkardığı, yağ birikintilerinin oluşturduğu noktalı ve tepecikli görünümdür. Aşırı tuz, yağ ve şeker kullanımı selüliti artıran besin maddeleridir. Selülit tedavisinden önce kendi tedbirlerimizi alarak selülitleri durdurmak ve azaltmak mümkün olabilmektedir.

Üç günlük kısa bir diyette de selülitin azalış farkı ortaya çıkabilmektedir.

Birinci gün;

Kahvaltıda 2 dilim ananas, bir kibrit kutusu beyaz peynir. Ara öğünde 3 adet ceviz. Öğle yemeğinde bir dilim kızarmış kepekli ekmek. Selülit salatası; roka, marul, maydanoz, bol limon. Ara öğünde bir kâse meyve ya da yoğurt. Akşam yemeğinde roka salatası, yağsız tavukgöğsü ve közlenmiş biber.

Selülit Diyeti

İkinci gün;

Kahvaltıda kibrit kutusu peynir, roka salatası ve yumurta beyazı. Ara öğünde yarım greyfurt. Öğle yemeğinde büyük bir kâsede yoğurtlu semizotu salatası. Ara öğünde tarçın ve limonla süslenmiş meyve salatası. Akşam yemeğinde 4 adet yağsız köfte, közlenmiş biber, soslu karışık yeşil salata.

Üçüncü gün;

Kahvaltıda 2 dilim ananas yanında bir bardak süt. Ara öğünde 3 adet ceviz. Öğle yemeğinde fırında ya da ızgara balık. Bol limonlu yeşil salata. Ara öğünde yarım greyfurt ve yulaf bisküvisi. Akşam yemeğinde bir kâse yeşil mercimek ve yanında sivri biber.

Bu diyeti düzenli birkaç gün tekrar etmek de yararlı olabilmektedir. Böylece selülitlerden kısa sürede kurtulmak mümkün olmakta ve yaz aylarının stresi de yok olmaktadır.

Etiketler
Yorumlar

1 Yorum Yapılmış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar