Taksici Araba Oyunu

Yazar: sanalzade Tarih: 1 Nisan 2012

Bu oyun şimdiye kadar oynadığım taksicilik oyunlarından en iyisi diyebilirim. Oyundabir taksiniz var ve taksiciliğin ne kadar zor bir meslek olduğunu anlatmama bile gerek yoktur sanırım. Oyunun sağ alt köşesinde map yazan kutucuğu tıklarsanız karşınıza harita çıkmaktadır. Bu haritada sizi çağıran müşterilerinizi görebilirsiniz.

Bu müşteriyi akdığınızda kısa bir konuşmadan sonra gideceği yeri bildirmektedir. Örneğin parkın karşısından bir müşteri alıyoruz ve o otele gitmek istiyor. O zaman haritamızı tıklayıp önce otelin nerede olduğunu buluyoruz. Oyunda arabanızı ok tuşlarıyla sürebilirsiniz.

Hızlanmak için yukarı ok tuşu, frenlemek içinde aşağı ok tuşuna basmak yeterli olacaktır. Sağa ve sola dönebilmek içinde sağ ve sol ok tuşlarına basmak yeterlidir. Oyun size haritada ufak bir rota çizmemektedir. Haritayı kendiniz okuyup ona göre oynamanız gerekmektedir. Zaten oyunu çözmeyi bi kere başarırsanız saatlerce oyunun başından kalkamayacaksınız.

Sol alt köşede kaç km hızla gittiğiniz ve yakıtınızın ne kadar kaldığını görebilirsiniz. Oyun o kadar gerçekçidir ki yakıtınız bitebilir. Yakıtınız biterse yolda kalırsanız eğer oyunu kaybedersiniz. Hiç bir taksicinin yakıtı biter mi ? Oyuna gerçekçilik katan bir diğer şeyse para kazanmanızdır.

Sol üst köşede ne kadar paranız olduğunu görebilirsiniz. Bu para yakıt alırken ve polislerin kestiği cezaları öderken size yardımcı olacaktır. Parayı ise yolcu taşıyarak kazanacaksınız. Bu konuda fazla korkunuz olmanız çünkü müşteriler gerçektende iyi para ödüyor. Sıradan bir araba oyunundan çok daha fazlası bu oyunda mevcuttur. Araba oyunları nda genelde polisler ceza yazmaz ama bu oyunda buda var.

Araba yarışlarından daha güzel olduğu test edildi ve onaylandı. Bir araba yarışı nda bunların üçde biri bile yoktur. Bu oyunu gerçektende taksici olan birinin yaptığını düşünmekteyim. Çünkü herşey aslına çok uygundur. Ayrıca oyunda trafik kurallarınada uymalısınız. Çok hızlı ve ters yönden giderseniz eğer polisler size ceza yazmaktadır. Böyle bir ceza almayı elbette kimse istemez. Oyunu sizler için oynadım ve deneyimlerini paylaşmak isterim.

İlk başta oyunu bende herkes gibi çözemedim fakat oyunun başlangıç noktası olarak taksi parkını aldığımda herşeyi çözdüm. Az ileride otel var karşıda polis istasyonu var derken oyun kendini belli etti. İlk müşterimizi parkın az aşağısında bulunan kaldırımdan alıyoruz ve onu karşıda bulunan otele getiriyoruz. Eğer müşterimizi başarıyla buraya taşıdıysak müşteri bize teşekkür ediyor ve ücretini ödüyor.

Ardından başka bir müşteri sizi dükkandan çağırmaktadır. Dükkana gazinonun girişinden giriyoruz ve bu müşterimizde sizden stadyuma gitmeyi istiyor. Sizde yine bu şekilde haritan bakarak onu stadyuma getiriyorsunuz ve ilk seviyeyi geçiyorsunuz. İkinci seviyedeki müşterinizi ise havaalanına getirmeniz gerekiyor. Bu kadar zevki bir oyun sizi çok eğlendirecek eminim. Aracınızı çarpmanız durumunda ise hasar seviyeniz azalmaktadır. Hasar seviyenize üst köşedeki kutucuktan bakabilirsiniz. Gerisi size kalmış. Hadi iyi eğlenceler.

kaynak: http://www.arabaoyunu.gen.tr/oyun/178/taksic.html

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar