Takip Edeni Takip Ederim Twitter

Yazar: sanalzade Tarih: 22 Aralık 2012

Sosyal ağlar hayatımıza girdiğinden beri, sosyal ağ bağımlıları da ortaya çıktı. Facebook ve Twitter kullanımı son derece yaygınlaşmış durumda. Twitter çoğunluk tarafından tercih ediliyor.

Takip Edeni Takip Ederim

Duygu ve düşüncelerin kısıtlı karakter sayısı ile sınırlandırılarak paylaşıldığı platformda, takipçi sayısı çok önemseniyor. Öyle ki, Twitter üyeleri, çok sayıda takipçiye sahip olabilmek adına, ilginç tweetler yazma konusunda birbirleriyle yarışıyor.

Twitter’da çok takip edilenlerin başında; politikacılar, ünlü sanatçılar, futbolcular, dünyaca ünlü yıldızlar ve ünlü markalar geliyor. Sıradan bir insan, Twitter sayesinde, hayran olduğu ünlünün neler yaptığını takip edebiliyor.

Takipçi sayısına verilen önem, bu işin ticarete dökülmesine sebep olmuş. Takipçi konusuna önem veren ve sıkıntı yaşayan kişiler, çeşitli sitelerden takipçi satın alabiliyor. Takipçilerin çok görünmesi beraberinde yeni takipçileri getiriyor. Anlık durumların bildirildiği platformda, bazı kullanıcılar oldukça sık tweet paylaşıyor ve sık tweet atanlar da daha fazla takip ediliyor. “Takip edeni takip ederim” şeklinde bir tarz benimsemiş olan kullanıcılar da mevcut. Kimi kullanıcılar anlık durum ve duygularını paylaşırken, kimileri de güzel sözler paylaşmayı tercih ediyor.

Hemen hemen herkese hitap eden ve takip edilebilecek üyelerin bulunduğu siteyi kullananlar, kısa sürede bağımlısı oluyor. Takipçi sayısı konusunda yaşanan rekabetler de Twitter kullanımını arttırıyor. Kısa sürede Facebook kadar popüler olan siteyi kullanmakta sakınca yok, ancak bağımlı derecesinde kullanmak, diğer her şey gibi zarar getirir.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar