Süper Model Adriana Lima’nın Makyaj Sırları

Yazar: sanalzade Tarih: 11 Nisan 2014

Dünyanın en çekici ve en güzel kadınları arasında yer alan süper model Adriana Lima’nın makyaj sırları sayfamızda sizlerle.

Adriana Lima nasıl makyaj yapıyor, kullandığı makyaj teknikleri neler işte ayrıntılar…

Ünlü güzel Adriana, makyajıyla ilgili yöneltilen sorulara işi gereği profesyonel makyaj sanatçılarıyla çalışmış olmasının büyük bir avantaj olduğunu ve bu sayede pek çok makyaj kuralını tatbik edebildiği cevabını veriyor.

Lima’nın takipçilerine olan ilk önerisiyse cildin her zaman temiz tutulması gerekiği yönünde. Doğal görünmeyi sevdiğini ve makyajınıda bu ölçülerde yaptığının altını çiziyor. Makyajda en fazla gözlerine özen gösterdiğini dumanlı göz makyajını çok sevdiğini. Günlük hayatında taze bir görünüm sağlamak için rimel, soft pembe bir ruj ve şeftali tonlarında allık seçtiğini dile getiriyor.

Sizde onun makyaj yapmak istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayın;

Adriana Lima Makyajı

Adriana Lima Makyajı Nasıl Yapılır?

1) Cilt temizliğine maksimum özen gösterin ve nemlendirmeyi eksik etmeyin. Cilt lekelerinizi ve göz altı bölgenizi bir kapatıcı yardımıyla kapatın. Fondöteni cildinize uygun olanlardan seçin. Cildin canlı ve duru gözükmesi için sabitleyici pudra uygulayın.

3) Adriana Lima makyajında burun kalkık, çene arka planda ve elmacık kemikleri daha çıkıktır. Eğer yüzünüz onun yüz yapısına benziyorsa bir bronzer kullanarak yüzünüzde belirgin olan yerleri arka plana atıp pudrayla sabitleyebilirsiniz. Devamında bronz allık kullanarak elmacık kemiklerinizin üzerine allık uygulayın.

4) Kaşlarınızı dolgunlaştırın. Göz kapaklarınaza göz bazı sürerek göz makyajına hazırlığını yapın. Kırık beyaz göz farı kullanın. Farı tüm göz kapağı bölgenize sürün. Göz çukurununa da açık kahverengi tonlarındaki far uygulayarak derinliği sağlayın. Toprak tonlarındaki farla gözaltlarınızı belirginleştirdikten sonra göz üstünüze gölge verin. Son olarak rimelle göz makyajını tamamlayın.

5) Kirpiklerinizi rimelle dolgunluk kazandırabilirsiniz. Dudaklarınızda natürel tonlarda ruj kullanın. Adriana Lima Makyajı için şeftali renk ruj tonları uygundur.

Kolay gelsin.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar