Sivilceli Ciltlerin Bakımı

Yazar: sanalzade Tarih: 5 Mayıs 2014

Sivilceli ciltlerin bakımı nasıl yapılmalıdır? temizliğinde nelere dikkat edilir, hangi ürünler tercih edilir? detaylar sayfamızda sizlerle sizlerle.

Sivilce oluşumunu etkileyen faktörler kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Hormon sistemi, cilt tipinin yapısı, yanlış ürünlerin kullanımı ve sağlıksız beslenme gibi birçok etken bir araya gelmesi sonucu oluşan sivilceler, kontrol altına alınabilecek bir cilt rahatsızlığıdır.

Sivilceli cilt, normal ciltlere göre biraz daha fazla bakım, dikkat ve özen ister. Özellikle cilt temizliği, sivilceli cilt tedavisi için en çok dikkat edilmesi gereken konudur. Sivilceye yol açan cilt kirliliği değildir. Bu nedenle cildi sık yıkamanın sivilceleri iyileştirme garantisi de yoktur. Aksine sık yıkanan ciltlerde, cildin nem dengesi bozulduğundan sivilce artışı daha çok gözlenmektedir. Sivilce artışını kontrol edebilmek için cildin çok fazla suyla temasından kaçınılmalıdır.

sivilce cilt bakımı

Sivilceleri kurutmak için tavsiye edilen her ürünü denememeli, alkollü tonik, temizleme jelleri ve sabunlar kullanılmamalıdır. Çünkü alkol cildi kurutarak tahriş eder, bu durumda ciltte sivilce artışına neden olur. Cildiniz için kullanacağınız ürünleri özenle seçmeli, hatta cilt tipinize uygun doğru ürünleri kullanmak için bir uzman bir dermatoloğa başvurabilirsiniz.

Cildinizdeki sivilcelerle oynamak, mikrobun yayılmasına ve yağ kanallarına girmesini kolaylaştırır. Bu nedenle mümkün olduğu kadar cildinizi ellememeli, sivilcelerinize dokunmamalısınız. Sizi rahatsız eden sivilcelerin görüntüsünden kurtulmak için sıktığınız iltihaplı yaralar, ileride kalıcı olarak izler bırakabilir.

Birçok bitkisel ürünle sivilcelerin oluşumu engellenebilmektedir. Yeni teknoloji lazer ve ışık tedavileri, ergen, yetişkin kişilerin sivilce problemlerine kalıcı olarak çözüm olabilmektedir.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar