Şiş Gözler İçin Öneriler

Yazar: sanalzade Tarih: 24 Mart 2014

Ekseri sabahları karşılaştığımız göz etrafındaki şişlikleri gidermek için pratikte neler yapabiliriz? çözüm önerilerine göz atın şiş gözlerden kurtulun.

Güne kabus gibi yorgun şiş gözlerle başlamak hepimizin başına gelen genel problemlerden biri lakin çalışan bay ve bayanlar için daha sitresli olduğu aşikar. Zira, göz şişliklerin inmesini beklemek için fazla zaman olmayabiliyor. Bu sebepten ilk önce şişliğe neden olan faktörleri ortadan kaldırmak gerekir.

Hani derler ya baklayayı iki saat izah edeceğine atıver azına bir tane anlasın nasıl bir tadı olduğunu. O misal, eğer hergün tekerrür eden göz şişliği ve yorgunluğu yaşıyorsanız şu 3 maddeye dikkat edin;

Göz şişliği sorunu yaşamak istemiyorsanız;

1) Uykuyu düzene sokun. Ne çok uyun yada uykusuz kalın. İdeal olan en az 7 saat kuralını yerine getirin.
2) Yatmaya yakın ağır yemekler, kafein ve özellikle alkolün yanı sıra tuzlu gıdalardan uzak durun.
3) Bakım yapın, yatmadan önce göz çevresine nemlendirici krem yada jelli kremlerden sürüp göz çevresini rahatlatın.

Yorgun ve Şiş Gözler İçin Bakım Önerileri

Göz şişliğinin inmesi için pratikte neler yapabiliriz?

Yuvarlak dilimler halinde kestiğiniz çiğ patetesi gözlerinizin üzerinde 10 ile 15 dakika arası bekletebilirsiniz. Aynı şekilde, salatalıkta dilimleride göz şişliklerini inmesine yardımcı olur. Ayrıca, antioksidan içeren kremler de işe yarar.

Dayanması biraz zor ama etkili olan göz çevresinde buz bekletme işlemiyle de şişlikleri en aza indirebilirsiniz. Göz çevrenizde buzu hafif hafif gezdirebilir yada buz küpleriyle doldurduğunuz bir naylon torbayı yüzünüzde bekletin. Yalnız bu işlemi yaparken kılcal damarların zarar görmemesi için dikkatli olmak lazım. Son çare olarak görmek faydanızadır.

Yine pratik yöntemler arasında yer alan demlenip soğutulmuş çay poşetlerini (sallama çay) yüzünüzde bekletebilirsiniz. Gözleriniz dinlendirirken nasıl rahatladığınıza kendiniz dahi inanamayacaksınız.

Şişlikleri makyajla kamufle etme gizleme

Makyaj geçici bir çözüm ama dışarı çıkmak için çok aceleniz varsa ten renginize uygun kapatıcılarla göz şişliklerinizi gizleyebilirsiniz. Bu işlemi yapmak için kapatıcıyı elmacık kemiklerinize kadar olan geniş bölgeye ince bir katman halinde yaymanız gerekiyor. Yanı sıra, şişliği kamufle için farı koyu renklerden seçmeniz faydanızadır. Rimel sürerkende alt göz kapaklarına biraz daha özenin.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar