SIM Kartı Micro SIM ‘e çevirme

Yazar: sanalzade Tarih: 5 Şubat 2012

Cep telefonlarının coğalması ve sektörün gelişmesine paralel olarak SIM kartlar günümüzde yerini yavaş yavaş micro SIM kartlara bırakmaya hazırlanıyor.  Apple, iPad ve iPhone 4 ‘lerde ufak tipteki SIM kartların kullanılabilmesi bu cihazları tercih edenlerin mutlaka micro SIM kart satın almasını gerektiriyor.

Tahmin yürütmek biraz zor olsada birçok firma da ilerliyen zamanlarda micro SIM ‘li cep telefonları üretecektir.

Herneyse gelelim konunun özüne.. cep telefonlarındaki mevcut sim kartlarımı nasıl micro sim kart ‘a çevirebiliriz. Herhangi bir ücret ödemeden nasıl sim kartı micro sim ‘e çevirebiliriz bundan bahsedelim..

Sim kartı micro sim ‘e çevirmek için öncelikle kesici bir alet kerekiyor, keskin bir bıçak, makas, satır vb. yanlız bu işlem biraz tehlikelidir. Yanlışlıkla elinizi kesebilir, sim kartınızıda mahfedebilirsiniz :) lütfen dikkatli olun..

Elinizde bir micro SIM olsun bi arkadaşınızdan yada birinden emanet olarak alın, kartı normal boyuttaki SIM kartın üzerine koyup bıçak sayesinde kesilecek kısımda iz bırakın sakın ama sakın manyetik alana kesici aleti değdirmeyin.

Daha sonra uygun bir şekilde makasla vb. kesin :) ama bu işlemi yaparken çok dikkatli olun zira micro sim yapıyım derken elinizdeki sim karttanda olmayın..

Aynen resimdeki gibi sim kartı düzen bir şekilde kestikten sonra buyrun güle güle kullanın :)

Tüm bu işlemleri düzgün bir şekilde gerçekleştirseniz, İPad ya da iPhone 4 ‘ünüzün kart yuvasına yeni SIM kartınızı rahatlıkla takabilirsiniz. daha sonra öncelikle şebekenin olup, olmadığı durumuna bakın. Mutlaka internet durumunu gözden geçirin.

Hattınızda internet erişimi aktif durumdaysa ve kesim sırasında manyetik alana zarar vermediyseniz sorunsuzca internete erişebiliyor olmanız gerek.

Yukarıda anlattıgım şekilde sim kartınızı micro sim ‘e çevirebilirsiniz. Yada hiç uğraşmadan gidip yeni bir micro kart alabilirsiniz. Ama madem yeni micro kart alıcaksınız eski simi bi kesin deneyin derim :)

Kolay gelsin.

Etiketler
Yorumlar

7 Yorum Yapılmış!

asercan

Şub 05, 2012

şakacı :)

Cevapla

yazan

Şub 05, 2012

Bende makas ile kesmiştim. Çalışabiliyor ancak makas kayarsa kötü.

Cevapla

lefiero

Şub 05, 2012

Süper bi çözüm :)

Cevapla

Halil

Şub 05, 2012

Faydalı bilgi olmuş :D

Cevapla

Kerem Zor

Şub 05, 2012

böyle birşey kesinlikle doğru babamdan biliyorum oda öyle yapmıştı :D

Cevapla

can atasever

Şub 06, 2012

Güzel bi anlatım, ama dikkat etmek lazım, sim kart çöpe gitmesin :)

Cevapla

aLi

Şub 06, 2012

Makasa dikkat etmek gerek. Pütürlü falan olmaması gerekir. Ama gayet güzel fikir, tuttum :)

Cevapla

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar