Sıfır Beden Sağlıklı Beden Mi?

Yazar: sanalzade Tarih: 8 Ağustos 2013

Sıfır Beden Sağlıklı Beden Mi?

Kadınlar için güzel olmak vazgeçilemez bir tutkudur. Özellikle de zayıf olmak…

O yüzden düzenli olarak zayıflama diyetleri yapmayı ihmal etmezler. Hatta bazı kadınlar vardır ki bu kilo konusunu çok büyük bir takıntı haline getirmiştir. Bu konuda büyük bir amaç edinen kadınlar sıfır beden olabilmek için birbirleriyle adeta bir yarışa girmektedirler.

Ancak sıfır beden sağlıklı beden mi sorusun cevabı elbette hayır olacaktır. Çünkü kadınlar sıfır beden olabilmek için hiçbir şey yemeden günlerce aç kalmayı göze almaktadırlar. Besin değerini tam olarak alamayan vücut sağlıklı olarak beslenemeyecektir. Bu yüzden bu durum kadınlar üzerinde ters etki yapacaktır. Güzel ve sağlıklı olmak isteyen kadınlar besin ihtiyaçlarını tam olarak alamadıkları için çirkinleşeceklerdir.

Sıfır Beden Sağlıklı Beden Mi?

Besin ihtiyaçlarını tam olarak almayan kadınların kas dokularında bir erime gözlenecektir ve ciltte oluşan problemler onlar bir hayli sorun yaratacaktır. Ayrıca sıfır beden kalmayı amaçlayan kadınların saçlarında bir kuruma ve matlaşma oluşacaktır. Bu durum uyku düzensizliğine yol açacaktır ve ilerde kronik hastalıklara sebep olacaktır.

Sıfır beden sağlıklı beden mi konusunda araştırma yapan uzmanlar bu durumun yanlış olduğunu gözlemlemişlerdir. Yani sıfır beden sağlık beden mi sorusuna karşılık olarak bulunan cevap sağlıksız beden olacaktır. Ayrıca bu durumu takıntı haline getirmiş olan kadınların psikolojik destek alması önerilmektedir. Çünkü sağlığa bu denli zarar verecek olan bu durum psikoloji ile ilişkilendirilmektedir.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar