Sıcaklar sizi uyutmuyor mu?

Yazar: sanalzade Tarih: 27 Haziran 2012

Yazın aylarının kavurucu sıcaklarının başlaması, uykuya dalmayı zorlaştırmaktadır. Peki sıcaklarda güzel bir uyku için neler yapabiliriz? Sıcak havalarda rahat bir uyku nasıl çekilir buyrun beraber okuyalım…

Sıcaklarda rahat uyuma yöntemleri

Uyku probleminin çözümünde de spor önemli bir etkendir, spor yapın ve duşunuzu alın bu sizi oldukça rahatlatacaktır. Sigara kullanıyorsanız kesinlikle bırakın, sıgarayı bıraktıgınız zaman rahat bir uyku çektiğinizi hemen farkedeceksiniz.

Yaz aylarında kahve ve çay sayısını da düşürmeniz faydanıza olacaktır. Uyurken elektrikli cihazları kapatmayı deneyin, kapatmanız sıcaklığı bir derece daha çekilebilir kılacaktır.

Sıcaklarda Rahat Bir Uyku Çekmek

Perdeleri çekin ve odaya girebilecek herhangi bir ışık hüzmesini engelleyin. Büyük bir yatak tercihi hem sağlık hem de rahatlık anlamında sizi tatmin edecektir.

Uyumadan bir süre önce alkolden uzak durmaya çalışın. Ve önemli bir ayrıntı olarak eve yapacağınız yalıtım ile evinizin kışın sıcak yazın serin olmasını kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Uzmanlara göre kaliteli bir uyku uyumanın şartlarından biri de cep telefonundan uzak durmak. Gün içerisinde ve özellikle yatmadan en az 3 saat önce hafif yemekler tercih edin.

Son olarak önerebileceğimiz yaz için en önemli unsur, bol bol su tüketmektir.

Etiketler
Yorumlar

3 Yorum Yapılmış!

Tülay

Tem 17, 2012

Bilgisayar başında kaldığımız sürece çay kahve çok içiyoruz farkında olmadan. Sonra uyu uyuyabilirsen :)

Cevapla

    cenk acar

    Tem 26, 2012

    haklısın tülay.

    Cevapla

cenk acar

Tem 26, 2012

yastığınızı hafif ıslatıpta uyuyun,tavsiye ederim işe yarıyor.

Cevapla

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar