Ses Kısıklığına Doğal Çözüm Önerileri

Yazar: sanalzade Tarih: 9 Mayıs 2013

Günümüzde özellikle de sigara kullananların yaşamış olduğu ses kısıklığında çay ve kahve gibi içeceklerin de etkisi olduğu görülmektedir. Seste kısıklık, çatallaşma ya da kalınlaşma gibi sorunlara doğanın sunduğu mucizevi bitkilerden yararlanarak çözüm bulmak artık çok kolay…

Ses kısıklığına doğal çözüm ve sesi güzelleştirme yöntemleri

Zencefil, adaçayı, hibiskus ve nane çiçeği ses kısıklığı için kullanılan bitkilerin başlıcalarıdır. Ses kısıklığına iyi gelen bu bitkileri tek tek kullanabileceğiniz gibi, bu bitkilerin her birini karıştırıp kür halinde de kullanabilirsiniz.

Uzmanların önerisine göre hazırlanan bu kürleri şu şekilde tüketebilirsiniz;

doğal yöntemlerle ses kısıklığı tedavisi

Zencefil, hibiskus, nane çiçeği ve adaçayını eşit miktarlarda cam bir kavanozun içine ekleyin. İyice karışmasını sağladıktan sonra bir su bardağı kaynamış suyun içerisine bu karışımdan bir avuç koyun ve kısık ateşte 5 dakika kadar demlemeye bırakın. Ilık ılık içerisine başka hiçbir şey eklemeden için. Cam kavanozda bulunan bitki karışımlarını her gün bu şekilde demleyip için.

Sesinizi güzelleştirmek için de zencefil, narçiçeği, hibuskus, adaçayı gibi bitkilerden yararlanabilirsiniz.

Bu bitkilerin hepsini eşit miktarlarda karıştırıp içerisine başka hiçbir şey eklemeden bir fincan kaynar suyun içine atıp demleyin. Her gün bu demlediğiniz bitki karışımını yudum yudum düzenli olarak için.

Sesi güzelleştirmek için birçok sanatçının her sabah aç karnına bir adet çiğ yumurta içtiği yıllardan beri söylenir. İçimi zor bir yöntem olan çiğ yumurtayı içtikten hemen sonra bir bardak ılık suyun içine bir tatlı kaşığı bal ve limon sıkıp içmek gerekir.

Sesi güzelleştirmenin bir diğer yöntemi ise sabahları aç karnına bir çay bardağı suyun içine bir çay kaşığı tarçın atıp içmektir. Bu da sesi güzelleştirmek için çok etkili yöntemlerden biridir. Düzenli olarak bu yöntemlerden birini uyguladığınız zaman sesinizde ki değişime kendiniz bile şaşıracaksınız.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar