Sanal klavye

Yazar: sanalzade Tarih: 25 Ekim 2011

Adamlar işi biliyor.. Teknoloji nerdennn nereye geldi… sanırım bi zaman sonra klavyelerimizi kaldırıcağız ve bu teknoloji harikası ürünleri kullanmaya başliyacağız..

Çeşke Türkiye ‘de bu tip teknolojik ürünler üretebilse, ne hikmetse nerde teknoloji var hep yabancı ülkeler imzalarını atiyorlar…

Darısı ülkemizin başına inşallah diyerek… Güney kore firması celluon ‘un ürettiği sihirli küp isimli sanal klavye haberini bi okuyalım…

Dokunmatik ekranlı bilgisayaların , tabletlerin çağında, tuş aralarında mikrop, yiyecek ve hastalık barındıran klavyelerin fazla yaşamayacağı da belliydi.

Güney Kore firması Celluon’un ürettiği sihirli küp (magic cube), gittikçe parlayan sanal klavye pazarının şu anda en popüler ürünü.

Sihirli küp, istediğiniz herhangi bir yüzeye klavyeyi ve fareyi (mouse) görsel olarak yansıtıyor ve sanal klavye üzerindeki parmak hareketlerinizi, yazıya dönüştürüyor.

Magic Cube’ler artık, Bluetooth aracılığıyla, akıllı telefonlar ve tablet bilgisayarlarda kullanıldığı gibi, USB girişiyle destktop bilgisayarlara da bağlanabiliyor.(gazeteport)

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar