Samsung Galaxy S3′e Yakından Bakış

Yazar: sanalzade Tarih: 30 Mayıs 2012

Samsung GALAXY S3

Bundan beş sene önce bir telefondan neler beklersiniz diye sorulunca kamerası olsun, renkli ekran olsun, mp3 çalsın denilirdi. En lüks telefonlar dokunmatik telefonlardı. Şimdilerde ise bir telefondan ne beklersiniz diye sorunca dokunmatik olmasını artık belirtmemiz bile gerekmeyebiliyor. Bunun dışında internetinin olmasını istiyoruz, sosyal sitelere kısa bağlantıları olsun diyoruz, android işletim sistemi olsun diyoruz. İşte bu beklentiler ışığında Samsung’un çıkarmayı düşündüğü Galaxy S3 hayallerimizin bile ötesinde bir telefon olma konumunda.

133 gram ağırlığında ,4.8 inçlik HD çözünürlüğünde AMOLED dev ekranıyla ve kolay tutuş rahatlığıyla karşınıza gelmeyi bekliyor. Ekranda, PenTile ve RGB dizilimleri kullanılarak görüntü kalitesinin arttırılmasının yanı sıra enerji tüketimi de minimuma indirilmiş oldu.Android işletim sistemli 4.0.4 Ice Cream Sandwich ve TouchWiz Nature UX, 4 çekirdekli işletim sistemi, Exynos 4212 Quad işlemcili, 1 GB RAM ve Mali-400MP GPU’ya sahip telefon mükemmel performans hızı ve rahat klavye kullanımı ile de baya iddialı. Birçok yazılımsal yüklemeyi destekleyen altyapıya sahip bir yapıdadır.

samsung galaxy s3

Sesli komut servisi olan S voice ile arayacağınız kişinin sadece kartvizitini ekrana getirin ve ardından kulağınıza götürün. Kulağınıza götürdüğünüzde ekrandaki kişiyi otomatik olarak arar. Bunun dışında cihaza baktığınızda anında ekran ışığının yanması, akıllı uyarı özelliği,S beam, aynı ekran üzerinde hem resimlere bakıp yada video izleyip hem de başka bir işlem yapabilme özelliği Galaxy S3’ün ne kadar akıllı bir telefon olduğunu yeterince kanıtlıyor.

8MP Arkadan aydınlatmalı kamerası ve 1.9MP arkadan aydınlatmalı ön kamerasıyla harikalar yaratabilirsiniz. 720p HD video çekim özelliğine sahip ayrıca flaş özelliği de bulunmaktadır. Kablosuz şarj özelliği,Wİ-Fİ,4.0 Bluetooth özellikleri ile 1 numarayı çoktan kapmış durumda.

Ülkemizde 2012 yazından itibaren satışa sürüleceği düşünülen telefonun fiyatı ile alakalı konumuza aşağıdaki link ‘i tıklayarak göz atabilirsiniz.

Samsung Galaxy S 3 Fiyatı

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar