Samsung Galaxy S III Özellikleri

Yazar: sanalzade Tarih: 5 Mayıs 2012

Galaxy S III tanıtıldı

Bir önceki yazımızda Samsung Galaxy S 3 ‘ün 3 Mayıs tarihinde tanıtılacağı duyurmuştuk.

Beklenen gün geldi ve Galaxy S III Londra ‘da Samsung Mobile Unpacked 2012 etkinliğinde tanıtıldı. Aylardır konuşulan ve merakla beklenen Galaxy S III, Samsung’un yeni Exynos 4 Quad 1.4GHz dört çekirdekli işlemcisiyle geliyor ve 1GB RAM’e sahip.

Samsung Galaxy S III Özellikleri

Beklendiği gibi Android 4.0 yüklü olarak sunulacak cihaz, Exynos 4 Quad 1.4GHz dört çekirdekli işlemciye sahip. 4.8 inç HD Super AMOLED ekranıyla 1280×720 çözünürlük sunuyor.

8MP arka yüz kamerasına, video görüşmeleri için 1.9MP ön yüz kamerasına sahip. 2100mAh’lik bir pil ve touchWiz arayüzü ile Samsung Galaxy S3, 133 gram ağırlığında.

Micro-SIM slotuna sahip cihazın depolama alanı bir microSD kart ile genişletilebiliyor. Böylelikle Samsung, son zamanlardaki microSD’siz cep modasını izlemeyerek hayranlarını sevindiriyor.

Galaxy S III’ün yeni kamera özellikleri

Samsung’un Galaxy S III’de kameralar yazılımsal olarak geliştirilmiş. Yeni bir işlev sayesinde video kaydederken fotoğraf çekebiliyorsunuz. 6FPS ile fotoğraf çekmenize izin veriyor

Best Photo (en iyi fotoğraf) modu ise peşpeşe 6 resim çekiyor ve keskinlik, kontrast ve çekilen kişinin yüz ifadesine göre en iyi çıkan fotoğrafı vurguluyor. Böylece en iyi kareyi saklayabiliyor, diğerlerini atabiliyorsunuz.

Samsung’un S Voice adındaki Siri benzeri ses tanıma özelliği, ekrana dokunmadan fotoğraf uygulamasını çalıştırmanıza ve fotoğraf çekmenize izin veriyor.

Galaxy S III ‘e ait resimler

Etiketler
Yorumlar

1 Yorum Yapılmış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar