Salatalık Maskesi

Yazar: sanalzade Tarih: 14 Ocak 2014

Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz salatalık maskesi ile yüz bakımınızı yapıp cildinizi canlılık katabilirsiniz. Salatalık maskesi nasıl yapılır? faydaları nelerdir? detaylar sayfamızda sizlerle.

Salatalık maskesi, yüz bakımı için kullanılan en pratik yöntemlerden biridir. Yüzü temizler, nemlendirir ve yumuşamasını sağlar. Aynı zamanda dinlendirici özelliği vardır. Özellikle yağlı ciltler için çok idealdir. Derinlemesine bir temizlik sağlar.

Yanı sıra, ferahlatıcı etkisiyle yaz aylarında oluşan güneş yanıklarının iyileşmesine yardımcı olur.

Salatalık Maskesi Nasıl Yapılır?

Salatalık Maskesi

Malzemeler ve Hazırlanışı:

Bir adet salatalığı soyun ve bir kaç tane taze nane yaprağı ile birlikte rendeleyin (isterseniz küçük mikser yada blender da kullanabilirsiniz). Ardından, bir adet yumurtanın beyazıyla ile karıştırın. Sarısını kullanmayacaksınız.

Kullanım şekli:

Hazırladığınız karışımı bir fırça yardımı ile yüzünüze eşit miktarlarda dağıtarak sürün. Eğer isterseniz resimdeki gibi iki dilim salatalığı gözlerinizin üzerine koyabilirsiniz. Bu dilimler, gözdeki şişkinlik ve göz altı morluklarını gidermede oldukça faydalıdır.

Maskenin kullanım süresi 30 dakika kadardır. Vakit dolduktan sonra yüzünüzü iyice yıkayıp maskeyi yüzünüzden çıkarabilirsiniz.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar