Sağlıklı Saç Bakımı

Yazar: sanalzade Tarih: 9 Mayıs 2013

Bugün sizlere sağlıklı saç bakımı konusunda küçük gibi görünen ama oldukça etkili doğal yöntemlerden bahsedip birazda serzenişte bulunmak istedim. Hepimizin bildiği üzere, sağlıkla ilgili bitkisel ürünler günümüzde oldukça çok ve neyin doğru olup neyin yanlış olduğunu anlamak malumunuz bir o kadar zor.

Sağlıklı Saçlar için Bakım Önerileri

Araştırarak içeriğine güven duyduğunuz, alımı kolay tabletler halinde satışa sunulan ürünleri yakından tanımakta fayda olduğu bir gerçektir. Bu sebepten ister bitkisel saç bakım ürünleri yada diğerleri ön araştırmalar şart….

Sağlıklı Saçlar için Doğal Bakım Önerileri

Bir zamanlar yağmurun suyunu bile biriktirir(özellikle nisan yağmurlarını) saçlarımızı yıkardık. Bu yıkama sonucunda pırıl pırıl saçların bizim olduğunu gözlerimizle görürdük. Şimdi maalesef yağmurlar saf su değil de asit olarak yağıyor Her neyse…

Yine de çaresiz değiliz. Saçlarımızı kendimize uygun bulduğumuz şampuanımızla yıkadıktan sonra durulayıp, son durulama suyuna bir çay bardağı katacağımız elma sirkesi ile besleyebiliriz.

Yine saçlarımızın aldığı en büyük darbelerden biri de, rengarenk satışa sunulan saç boyaları. İçerdikleri kimyasal maddeler nedeni ile yıpratıyor saçlarımızı. Peki bu böyle diye saçlarımızı boyamayalım mı? Tabi ki hayır, artık bu yöntem hayatımızın ayrılmaz bütünüdür. O halde saçımızı boyamaya hazırlandığımızda, saç boyamızın içine 2-3 damla zeytinyağı koymayı unutmayalım. Bir iki boyama sonrası farkı göreceksiniz.

Yine aynı şekilde saçlara ılık zeytinyağı ile saç bakımı yapmak hem saç tellerine fayda sağlayacak hemde daha parlak görünümlü saçlara sahip olmamızı sağlayacak.

Sağlıklı saç bakımında diğer bir önemli husus, gerekli mineral ve vitaminleri almaktan geçiyor. Son yıllarda iyice artan çevresel kirlilikler toprakta yetişen ne varsa onları da kirletiyor. Eskiden bir tek tane portakaldan aldığımız c vitamini belki size abartılı gibi gelebilir ama şimdilerde bir kilo yersek ancak alabiliyoruz. Daha sağlıklı saçlar için Biotin, E vitamini, B vitamini, C vitamini ve MSM gibi vitamin ve mineralleri eksik etmemek gerekli. Düzenli beslenme ve gerekli vitaminler sonrası saçlarımız daha sağlıklı uzayacak ve dolgun görünüme kavuşacaktır.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar