Saça Parlaklık Veren Muz Maskesi Tarifi

Yazar: sanalzade Tarih: 9 Mart 2014

Saçınızı ışıltılı bir görünüme kavuşturmak için her yolu denediniz ama bir türlü başarılı olamadınız mı? Üzülmeyin, saça parlaklık veren muz maskesi çözüm yolunuz olabilir.

Saçlar pek çok nedenden ötürü deforme olur. Gerek kimsayal maddeler (boya, röfle, perma gibi) gerek, çevresel faktörler, (güneş, kirlilik, su ve rüzgar), yanı sıra yanlış şekillendirmeler. Hemen hepsi saçın yapısını olumsuz yönde etkileyen faktörlerdendir. Dolayısıyla canlılığını yitiren saçlar sönük kalır ve ışıltılı saçmaz.

Çözümü, saç yapısına uygun doğru, kaliteli ve mümkün olduğunca doğal bakım ürünlerini tercih etmektir. Aşağıda tamamıyla doğal içerikli muz maskesi yer alıyor. Tarifi ayda 2 defa uygulayarak saçınıza parlaklık kazandırabilirsiniz.

Muz Maskesi Tarifi

Malzemeler: 1 orta boy muz, 1 adet yumurta, yarım avokado, 2 yemek kaşığı bal, 3 yemek kaşığı kaymak, 3 yemek kaşığı sızma zeytinyağı.

Muz Maskesi Tarifi

Hazırlanışı: Muzu ve avokadoyu ezip kalan tüm malzemelerle birlikte karıştırıp homojen bir karışım elde edin. Saç köklerinizden başlayarak uçlara doğru sürün. 30 dakika kadar sonra saçlarınızı kremsiz özellikte olan şampuanla yıkayın.

Tarifi periyodik olarak ayda 2 sefer tekrar ederseniz verim alırsınız. Unutmayın, hiç bir maske aynı ve haftada sonuç vermez. Devamlılık şarttır.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar