Saça Kına Yakma – Kınayla Saç Boyama Tarifi

Yazar: sanalzade Tarih: 5 Mart 2014

Püf noktalarıyla birlikte saça kına yakma yöntemi Sanalzade’de sizlerle. Saça kına nasıl yakılır? gerekli malzemeler nelerdir? fayda ve zararları nelerdir işte detaylar.

Canlı ve güzel görünümlü saçlara kavuşmak zor lakin, imkansız değil! Ünlüleri hep o güzel ışıl ışıl saçlarıyla görüp imreniyoruz. Onların saçları oldukça parlak ve alımlı. Peki sırrı ne? çok özel bulunamayacak türden bakım ürünleri ve saç boyaları mı kullanıyorlar? Tabi ki hayır! Sır tamamen güçlü saç tellerinde.

Kimyasal saç boyalarının saça verdiği zararlar dökülmelerden artık bıktım. Daha sağlıklı ve güçlü saçlara kavuşmak istiyorum diyorsanız kınanın doğal bakım özelliğinden faydalanın. Üstelik bütçenizi zorlamadan tamamen ekonomik. Renk sorununu da dert etmeyin. Aşağıda yer alan tarifle siyah saçlarınızı kızıl yapmadan kına ile boyayabilirsiniz.

Saça Kına Yakma

Saç kınası nasıl hazırlanır? Kına Tarifi

2 su bardağı doğal yeşil kına
1 adet ceviz büyüklüğünde kına taşı
Demlemek için defne, okaliptus ve ceviz yaprağı
2 su bardağı su
2 Yemek kaşığı saf zeytinyağı
1 Yemek kaşığı saç bakım yağı (içerisinde badem yağı, ceviz, havuç ve yağ karışımı olanlar idealdir)
1 tane E vitamini ampül
1 tane yumurta

Listede yer alan malzemeleri aktarlardan kolaylıkla temin edebilirsiniz. Hepsi bulunabilir türdendir.

Saç kınasının hazırlanışı

1 bardak suda defne, ceviz ve okaliptus yapraklarını kaynatıp 20 dakika kadar demleyin. Bu arada, kına taşını ezip toz kınayla birlikte karıştırın. Demleme işleminden sonra, geriye kalan tüm malzemeleri homojen bir karışım elde edene kadar karıştırın. Kına karışımı elde edildikten sonra 2 saat kadar dinlendirmeye alın.

Saça kına yakma boyama işlemi

Bir fırça yardımıyla saçınıza normal boya yapar gibi, diplerden başlayarak uygulayın. 5 6 saat kadar beklettikten sonra yıkayın.

Saça kına yakmak zararlı mı?

Saça kına yakmak zararlı değildir tam aksine faydalıdır. Kimyasal bir madde içermediğinden saç moleküllerinizi ve keratinini öldürmez. Kına saçı besleyerek güçlenmesini sağlar, hacmini arttırır. Işıl ışıl bir görünüm verir.

NOT: Kınalı saça sonradan boya olmaz. Eğer uzun bir süre saç renginizi değiştirmeyi düşünmüyorsanız kınayı deneyin. Doğal kına tozu, bir ağaçtan elde edilir. Alışverişinizi güvenli ve bilindik yerlerden yapın. Doğal kına ismi altında satılan boyalı kınalara dikkat edin.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar