Saç Rengi Nasıl Açılır? Doğal Yöntemler

Yazar: sanalzade Tarih: 4 Nisan 2013

Saç rengini açmak bazen can sıkıcı olabilir, özellikle de siyah ve kızıl gibi yoğun renklerde saçları açmak pek kolay olmayabilir. Renk açıcı özelliği bulunan saç boyaları kullanıp tekrar üstüne tekrar isteyen durumlarla karşılaşabilirsiniz. Ancak, farklı çözümlerde mevcut…

Saç Rengini Açmak için Doğal Yöntemler

Doğal yöntem; bal, limon ve papatya ile saç renginizi açabilirsiniz. Yapmanız gereken işlemler çok basit. Tarife göre karışımları hazırlayın ve saçlarınıza uygulayın…

Bal: 1/2 fincan saç kremine 3/4 fincan bal ilave edip karıştırın. Saçınıza sürüp plastik bone ile kapatın. Ortalama 8 saat bekledikten sonra saçınızı güzelce yıkayın. Bal’da yer alan hidrojen peroksit saç renginizin açılmasını sağlayacaktır.

Evde Saç Rengi Açma

Limon: 2 adet limonu sıkıp 1 litre su ile karıştırın. İster duştan çıkarken yada direk olarak saçınıza sürüp güneşte bekleyin. Limon saç renginizi açacak ve daha ışıltılı bir yapıya kavuşturacak. Yalnız güneşte fazla durup saçlarınızı yıpratmayın. Normalde 1-2 saat yeterli oluyor ancak bu işlem saçlarınızı kurutabilir. Bu sebepten saç bakımınızı yapmayıda eksik etmeyin.

Papatya: Ocakta 6 fincan su kaynatıp içine 1/2 fincan papatya çiçeği ekleyin. 30 dk kadar demlendirip soğuduktan sonra hafif nemli saça uygulayın. 30 dk kadar saçınızda bekletip bol su ile saçlarınızı yıkayın. Saç uçlarınızı haftada bir kaynattığınız papatya çayı ile yıkamanız saçlarınızın parlaklık kazanmasını sağlar. Özelliklede sarı saçlar için tavsiye edilir.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar