Saç Nasıl Yıkanmalı? Saç Yıkama Öncelikleri Nelerdir?

Yazar: sanalzade Tarih: 15 Ağustos 2014

Saçlarınızın daha sağlıklı, canlı ve parlak görünmesini istiyorsanız yıkama önceliklerinizi yerine getirmelisiniz. Saç Nasıl Yıkanmalı? saç yıkarken dikkat edilmesi gerekenler neler? püf noktalar yazımızın devamında sizlerle.

Hacmini kaybetmiş, dökülmeye meyilli, cansız ve mat görünümlü saçların sebeplerinden biride duş alırken saçların yanlış yıkanmasıdır. Dikkat edeceğiniz küçük ayrıntılarla saç yıkama önceliklerinizi yerine getirirseniz daha sağlıklı saç yapısına kavuşabilirsiniz.

1) Sürekli aynı saç şampuanı kullanıyorsanız eğer bu alışkanlığınızdan vazgeçin. Aynı şampuanı uzun süre kullanıldığında saçınız buna alışır ve tepki vermemeye başlar. En ideali iki yada üç çeşit ürün seçip dönüşümlü olarak kullanmaktır. Şampuanların Ph değerlerini kontrol edin. Ph 5,5 ile 6,5 arasında olanları güvenle kullanabilirsiniz.

saç yıkama bayan

2) Duşa girdiğinizde saçınızı 2′den fazla şampuanlamanıza gerek yok. Her gün duş alıyorsanız yada yaz dolayısıyla serinlemek için duşa giriyorsanız saçlarınızı sadece 1 kere köpüklemeniz yeterlidir. Hatta her gün şampuan yada krem kullanmanız da şart değildir.

3) Yeterince ıslatılmadan kullanılan şampuan saça nüfuz etmez ve köpürmez. Dolayısıyla derinlemesine bir temizlik sağlamaz. Önce saçınızı ıslatın ardından şampuanı dökün. Ovuşturmayı sürekli aynı yerden yapmayın. (genelde hep tepe noktasından başlanır) Arada bir enseden yahut kenarlardan yada saç uçlarından köpüklemek daha iyidir.

4) Saçınızı yıkarken tırnaklarınızla değil parmaklarınızla masaj yaparak yıkayın. Tırnaklar farkında olmadan saç derinize zarar verebilir.

5) Saçlarınızı çok sıcak suyla yıkamayın. Sıcak su, şampuanın yada kullanıyorsanız kremin etkisini azaltır. Soğuk su ise saçın nemlenmesine olur. En ideal Ilık suyla duş almak ve saçı soğuk su ile durulamaktır.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar