Saç Modası | 2013 Uzun Saç Modelleri ve Renkleri

Yazar: sanalzade Tarih: 18 Kasım 2012

2013 saç modasında farklı renk ve stilleri ile dikkat çeken uzun saç modellerine göz atmaya ne dersiniz? Bayanlara ilham verebilecek şık kombinasyonları ile hepsi birbirinden hoş uzun saç modellerini bir araya getirdik. Uzun saç kimlere yakışır, sezonun trend kesim modelleri hangileri, bakım tüyoları ve kısa ipuçları yazımızın devamında…

Uzun Saç Modelleri ve Renkleri

Uzun saç çok kısa boylu olmayan tüm kadınlar için idealdir. Genç ve dinamik bir ruhu ortaya koyar. Boyu aşağıya doğru çektiği için eğer çok kısa boyluysanız eğer orta uzun saç modellerine yönelin. Kısaca uzun saç uzun boylu hanımlar için favoridir. Kesinlikle çok yakışır. Aynı zamanda fazla kilolu iseniz bunu gizler. Sizi daha zayıf gösterir…

Uzun saç modelleri ve bakımı konusunda tavsiyelerimizi hemen alt kısımdan okuyabilirsiniz.

Foto Galeri | Uzun Saç Modelleri ve Renkleri

2013 saç modasında doğal dalgalı modeller ön planda olacak. Düz stiller etkisini yavaş yavaş kaybederken hafif dalgalı ve kabarık olmayan saçlar oldukça ön plana çıkacak. Genel anlamda göz attığımızda bu modellerin ön planda olduğunu yoğun olarak görüyoruz…

Saç renklerine göz attığımızda bal köpüğü, altın kahve, küllü kumral ve sarı saç tonları ön planda. Siyah rengi kullananlarında kahverengi tonlarına ağırlık verdiğini sıkça duyuyor ve görüyoruz. Trend modellere göz attığımızda saçlara atılan balyajlar ve gölgeler özellikle sarı tonlarda ışıltılı bir görünümle favoriler arasında. Daha canlı ve daha parlak görünen saçların daha ön planda.

Saç bakımı konusunda malumunuz uzun modellerin özellikle de omuz altına doğru uzayan saçların bakımı oldukça zordur. Bu sebepten eğer isterseniz omuz hizasına kadar uzatmayı tercih edebilirsiniz. Yıkanıp kurulanmaları dahi uzun süre alır. Bakım problemleri sebebi ile bir çok kadın bu durumdan malesef şikayetçidir.

Uzun Saçlarda Dikkat Edilecek Hususlar

Özel gün ve davetlerde yada gündelik yaşantınızda muhtemelen saçlarınızı topuzlu, yada örgülü modellerden yana kullanabilirsiniz. Son dönemlerde bir çok farklı modellerde at kuyruğu yada örgü stilleri farklı havalar oluşturmada oldukça etkili. Saçlarınızı toplarken özellikle örülmüş ve at kuyruğu yaparken çok sıkı yapmayın bu konuda saç kırılmalarına ve kayıplarına karşı sıkı bağlamamanızı öneririz.

Mümkün olduğunca kaliteli saç bantları ve plastik tokalar kullanarak, tel toka ve klips toka kullanımı azaltmanız fayda var.

Saçlarınızı uzatırken, çatallaşmayı önlemek için 3 ayda bir saç kırıklarını mutlaka aldırın. Eğer bunu yapmazsanız güzel görünümünü kaybedebilirsiniz. Kırılmaları önlemek için saçlarınızı şekillendirken fırça kullanmayın. Parmak uçlarınız yada daha geniş dişleri olan tarakları kullanmaya özen gösterin. Saçları ayırırken de alt kısım uclardan başlayarak köke doğru ilerleyin… Kısaca nazik olun :)

Saç kurularken havlu ile hafif bastırmalar yaparak saçın suyunu alın. Kesinlikle sert ve hızlı bir şekilde kurulama işlemi yapmayın. Saç kurutma makinesi her daim ılık ayarda olsun. Yastık kılıfı olarak saten veya ipek kılıfları kullanmaya özen gösterin. Uyurken çok sağa sola dönenlerin buna dikkat etmesini tavsiye ederiz.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar