Rüyada arslan görmek

Yazar: sanalzade Tarih: 26 Haziran 2012

Rüyada arslan görmek, rüyada aslan görmek neye yorumlanır, bir kimsenin rüyasında arslan görmesi nedir. Buyrun beraber okuyalım. Rüyada arslan görmek çeşitli şekiller­de yorumlanır. Ünlü rüya yorumcularının (tâbircile-rinin) farklı ve değişik yorumları vardır.

Rüyada arslan görmek

İbn-i Sîrîn’e göre rüyada arslan görmek, kuvvet­li ve şiddet yanlısı bir düşmanla tabir olunur. Demek ki, rüyasında bir arslan gören kimse, kendisinden güçlü ve kuvvetli, hemde saldırgan (şiddet yanlısı) bir düşmanla karşılaşacağına veya böyle bir düşmanının bulunduğuna işarettir. Bu rüyayı gören, kendisini kontrol edecek, böyle bir durumdan zarar görmemek için uyanık bulunması, akıllı hareket etmesi lazımdır. Çünkü gördüğü rüya kendisi için bir uyarıdır.

Câfer-i Sadık (R.A.)’ın yorumu: Rüyada arslan görmek, şu üç cihetten biriyle tâbir olunur:
1. Sultana (hükümet başkanına) işarettir.
2. Cesur (hiç birşeyden korkmayan) adama işarettir.
3. Güçlü ve inatçı bir düşmana işaret eder.

Rüyasında arslan yavrusuna süt içirdiğini gören kimse, hükümetten büyük menfaat ve hayır elde edeceğine işarettir.

Kirmânî’nin yorumu: Rüyasında arslan gör­mek, devlet başkanına işaretle yorumlamıştır.
Bir kimse rüyasında arslan başı bulduğunu gör­se ve onun etinden de yemiş olduğunu görmesi, büyük bir mevki ve makama ereceğine veya büyük bir ni­mete ve mala kavuşacağına işaretle yorumlanır.

İsmail Eş’âsın yorumu: Rüyasında arslanla ku­caklaştığını görmek, hükümdara (deulet başkanına ve­ya devlet büyüklerine) yakın olmaya işaret eder.

Rüyasında bir arslanı yediğini gören kimse, dev­let başkanına veya devlet büyüklerine yakın bir kişi olacağına onların güvenini kazanacağına işaret ola­rak yorumlanır.

Ebû Saîdü’Vâiz’in yorumu: Rüyasında uahşi ve korkunç (azgın) bir arslanm halkın yolunu kesmiş oldu­ğunu görmek, hükümdarın (deulet başkanının) ve dev­letin emrindeki idarecilerinin zulüm ve haksızlık ya­pacağına işaret eder.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar