Rüyada Ağaç Görmek

Yazar: sanalzade Tarih: 22 Mayıs 2012

Rüyada ağaca çıkmak, Rüyada ağaç kesmek ve ağaç dikmek ne demektir?

Ağaç tabiri, ağacın cinsine, mahiyetine, faydalı ya da faydasız olma gibi özelliklerine göre yapılır. Ağaç görmek dinde sebat etmeye, zenginliğe, uzun ömre ve rızkın devamına delalet eder. Genelde ağaç rüyaları çok iyi sayılır. Yalnız yaprakların yeşil, Canlı, ulu vb olmaları yorumu değiştirir.

Rüyanızda ağaca çıktığını görmeniz, ağaca tırmanmanız, ağaç dikmek yada meyve ağacı görmek gibi benzeri terimler ne anlama aşağıdan okuyabilirsiniz.

Yaprağı dökülmüş ağaçları görmek, ağacın cinsine göre sevinç ya da üzüntüye, fakirlik ya da zenginliğe delalet eder.

Bir ağacın altında gölgelenmek, yağmurdan dolayı ağacın altına gelmek ya da korku dolayısiyle bir ağaç altına sığınmak varlıklı ve iktidar sahibi bir kimsenin himayesine girmeye, rızka delalet eder.

Tanınmayan ağaç, endişe ve şiddetle tabir edilir. Meyveli ağaç Müslüman için salih amele, kafir için hidayet bulmaya…

Meyvesiz ağaç müslüman için amelsiz ilme, kendisinden fayda hasıl olmayacak kimseye yorumlanır.

Ağaç dikmek bir eve damat olmakla şeref bulmaya, ağaç üzerinde yatmak çok çocuğa, kendini ağaç üzerinde görmek çekindiği şeyden korunmaya, ağaç kesmek iyi değildir.

Ağacın kuruması hastanın ya da kaybolmuş birinin vefatına, kuru ağaç rızık ve hidayettir. Birtakım insanlarla bir ağaç altında bulunmak kişinin kitap ve sünnete uyduğuna. Derelerin, vadilerin ve dağların ağaçları umulmadık yerden rızıklanmaya.

Bir ağaçta, o ağaca ait olmayan meyve görmek kocasından başka bir erkekten hamile kalan bir kadına, Bir ağaçtan, o ağacın meyvesi olmayan meyveleri toplamak haram mala.

Ağaç üzerine çıkmak, bir kimseyi bir şeyden men etmeye, Ağaçtan inmek bir adamdan ayrılmaya, Ağaçtan düşerek bir yerini kırmak, bir işten dolayı zarar görmeye, Ağaçtan düşerek ölmek

Rüyada meyva Ağacı görmek, isteklerin gerçekleşeceğini ve maddi kazancı belirtir. Yapraksız ve kuru bir ağaç görmek, isteklerin gerçekleşmiyeceğini belirtir. Çok yapraklı ağaç ise Sağlık ve mutluluk belirtir.

Canlı, yeşil ve ulu bir ağacın altında durmak daima korunacağına ve talihli olacağına işarettir. Ağaç kesmek ise yanlış yola sapmak olarak yorumlanır.

Rüyada agaç bir çanak görmek, iyi huylu ve elinden is gelir bir yardimci veya hizmetçi ile yorumlanir.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar