Ruj Nasıl Sürülür? Ruj Sürme Teknikleri

Yazar: sanalzade Tarih: 18 Mart 2014

Güzel görünümlü dudaklara sahip olmanın incelikleri Sanalzade’de. Ruj nasıl sürülür? ruj sürerken nelere dikkat edilir? öncesi ve sonrasıyla ideal ruj sürme teknikleri sizlerle.

Makyajın en büyük tamamlayıcısı olan ruj sürme işlemi iyi bir dudak çizgisi çekmekle başlar. Kusursuz çizgi çekmenin yoluysa sivri uclu bir kalemler kullanmaktır. Ucu bozulmuş, körleşmiş kalemler boyayı taşırmanıza neden olur. İşleme başlamadan önce ağzınızı kapayın ve aşağıdaki sürme teknikleri uygulayın.

Rujun kalıcılığını sağlamak için evvelinde bir kat fondöten sürelim.

dudak - ruj sürme

Dudak çizgisine önce üst dudağın v kısmından başlıyoruz. Köşe kısımlara geldiğimizde daha titiz olup dokunuşları hafifletiyoruz. Bu işlemi yaparken boşta duran elimizle çenemizi tutup destek alırsak daha rahat ederiz.

Sürme kalemini doğal dudak çizgisinin dış tarafından doğru çizersek daha dolgun bir dudak görüntüsü elde ederiz. Tam aksine içe doğru çizersek yaparsak ufak bir dudak görüntüsü oluşur. Burada tercih sizin. Ne iri nede küçük, orta halli doğal olsun derseniz tam üstünden çizmeniz yeterlidir.

Son işlem olarak ruju ruj fırçasıyla sürelim ve boyama işlemini tamamlayalım. Kenarlarda kaltınılar varsa kağıt ve mendil kullanarak temizleyelim. Tabi birde dudak parlatıcısını unutmalayalım. Işıl ışıl dudaklarla kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar