Röflenin Zararını En Aza İndirin

Yazar: sanalzade Tarih: 19 Aralık 2012

Röfle, koyu veya açık renk saçlarda boya ve oksijenle yapılan tonlamadır. Göze güzel görünmesi için renklerle yapılan bir çeşit renk oyunudur. Günümüz kadınları bu renk oyununu çok fazla kullanmaktadır.

Röfle, bir kez daha yaptırana kadar 2 ay civarında dayanır. Saçlar diplerinden uzamaya başlayınca röfleniz kötü bir görünüm alır ve tekrar yaptırmanız gerekir.

Röflenin güzel görünümü dışında birçok kötü etkisi de vardır. İçinde bulunan kimyasal maddeler nedeniyle kanser riskini artırmaktadır. Fakat kadınlar güzellik için, sağlık riskini önemsiz görürler. Bir başka kötü etkisi ise maliyetli olmasıdır. Bir kuaförde saç boyatmaya göre, röflenin ücreti bunun iki katıdır.

röfle saç

Röflenin Zararları

Ayrıca içinde bulunan kimyasallardan dolayı saça zarar verir ve deforme eder. Bu yıpranmaları düzeltebilmek ve önleyebilmek için her zaman bitkisel şampuanlar kullanılmalıdır. Doğal şampuanlar röflenin getirdiği zararı azaltacaktır. Röflenin saça verdiği zararı düzeltebilmek için karışık bir bitkisel yağ kürü de uygulanabilir. Damlalıkla damlatacağınız çam terebentini, badem yağı ve susam yağı yıpranmaların etkisini azaltacaktır. Bu kürde üç yağdan da beşer damla olmalıdır. Saç diplerinize sürebilir ya da şampuanınızın içine damlatabilirsiniz.

Bir sonuca gelirsek, röflenin zararlarını bütün kadınlar biliyordur. Fakat önemli olan; bu zararları en aza indirmektir.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar